MENU

Strukturalismus a sémiotika

Poštovné zdarma od 999 Kč
140 Kč
Doporučená cena 165 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
  • Rok vydání 1999
  • Počet stran 176
  • ISBN 80-86055-62-0
  • Překlad Olga Trávníčková
  • Svazek 2

Přehledná a systematická publikace, která mapuje rozsah a vývoj světového strukturního myšlení. Jejím těžištěm je především strukturalismus lingvistický a literárněvědný, autor však současně sleduje i vlivy strukturální teorie na jiné vědecké obory, např. na antropologii a mytologii. Hawkesova publikace je pro českého čtenáře důležitá i tím, že představuje pohled zvenčí; vstupuje do nepřímého kontaktu s českým prostředím, v němž je mnoho věcí vnímáno odlišně. Spojovacím článkem mezi českým a světovým prostředím je tu osobnost a dílo Romana Jakobsona. Hawkesovu knihu je pak možné pojímat jako důležitý náčrt vývoje světového strukturálního myšlení: autor píše de facto jakési dějiny tohoto směru, a to nikoli jenom prostřednictvím klíčových pojmů, ale i jednotlivých škol a osobností. Přeložila Olga Trávníčková. 

Terence Hawkes (nar. 13. května 1932), profesor anglické literatury na University of Wales v Cardiffu. Svůj odborný zájem věnuje dílem Shakespearovi, dílem teorii literatury, též je editorem Shakespearových studií a interpretací. Působí jako hlavní editor literárně-teoretické řady „New Accents“ v nakladatelství Routledge. Zúčastnil se přednáškových pobytů a vědeckých konferencí v mnoha zemích. Structuralism and Semiotics je jeho první knihou, která vychází v českém překladu. 

Celý popis

„Pořadové číslo dva má titul Strukturalismus a sémiotika anglického vědce Terence Hawkese (nar. 1932). Jakási „historie strukturálního myšlení“ je zaměřena především na jeho lingvistickou a literárněvědnou podobu, nabízí základní orientaci v práci F de Saussura, R. Jakobsona, V. Proppa, A. J. Greimase či R. Barthese a mapuje také jeho vliv na další vědní obory. Pro edici v Hostu připravili Ivo Osolsobě a Jiří Trávníček kapitolu Apendix: Český a slovenský strukturalismus a sémiotika, což je výběrový soupis oborové literatury.“
Roman Burián 

  • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
  • Ušetříte 15 %
  • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se