Upozorňujeme, že osobní odběr objednávek a nákup knih v redakci je možný pouze v pondělí 20.5. Ve dnech od 21. do 24.5. jsme na Světě knihy v Praze. Pro e-shopové objednávky zasílané Českou poštou a GLS se nic nemění. Děkujeme za pochopení.
MENU
O nás

O nás

V nakladatelství Host se dlouhodobě snažíme čtenářům zprostředkovávat pestré literární zážitky a být pro ně zárukou kvality. Proto lpíme nejen na vysoké literární úrovni vydávaných titulů, ale i na prvotřídních překladech, redakční práci a celkovém grafickém zpracování.

V současnosti připravujeme okolo sto padesáti titulů ročně a oslovujeme čtenáře takřka všech žánrů a věkových kategorií.

Jsme rádi, že se nám daří objevovat nejen nové české autory, ale i nové čtenáře, kteří s nadšením propadají jejich příběhům. Dobré jméno našich autorů i získaná ocenění nás utvrzují v tom, že naše důsledná péče o knihy – od rukopisu až po poslední detail – má smysl.

Bohatá je i sekce překladové literatury. Vybíráme rozmanité příběhy z celého světa, které spojuje čtivost, literární kvalita a v neposlední řadě i pečlivý překlad. Čeští čtenáři se díky nám mohli seznámit s autory, jako jsou Olga Tokarczuková, Fredrik Backman či Muriel Barberyová.

Další nedílnou částí naší produkce je krimi. Je pro nás důležité, že na pozadí kriminálních případů autoři reagují i na aktuální témata. Jedním z nejdůležitějších milníků našeho nakladatelství bylo vydání prvního dílu série Milénium Stiega Larssona, který na českém trhu odstartoval fenomén severské krimi.

V posledních letech posilujeme i v rámci sci-fi a fantasy a literatury pro děti a mládež. V tomto směru se nebojíme sáhnout i do zatím neprobádaných oblastí a přinášet na český knižní trh nové trendy.

Svět se mění – ať už jsou to proměny společenské, politické, nebo umělecké. Vždycky tu naštěstí budou knihy, které dokážou změny zachytit. A právě ty najdete v sekci populárně-naučné literatury.

Historie nakladatelství Host se pojí se stejnojmennou literární revue. Ta vznikla už v roce 1985 jako samizdatový sborník a její výrazný rozvoj spadá do druhé poloviny devadesátých let, kdy redakce prošla generační obměnou a její vedení převzali Miroslav Balaštík a Tomáš Reichel. Ti spolu v roce 1996 také založili nakladatelství, zaměřené zpočátku na vydávání poezie a literárněteoretických knih, které do naší produkce spadají i v současnosti. Nakladatelství vlastní Miroslav Balaštík, Tomáš Reichel a Martin Stöhr, kteří si do dnešního dne drží svou nezávislost.

S našimi knihami, autory i naším týmem se můžete setkat na mnoha autorských čteních, besedách nebo knižních veletrzích (např. pražském Světě knihy nebo Podzimním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě), literárních festivalech a dalších kulturních či prodejních akcích. Naše redakce se nachází v Brně, kde si můžete osobně také vyzvednout objednávky z e-shopu.

Kam dál?

Autoři
Knihy
Ocenění
Ediční plány

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se