MENU

Prstem po mapě těla

Poštovné zdarma od 999 Kč
101 Kč
Doporučená cena 119 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
  • Rok vydání 1999
  • Počet stran 112
  • ISBN 80-86055-74-4

Eva Frantinová (nar. 1956) debutovala sbírkou básní Noci bez krajnic (Mladá fronta, 1979). Na počátku devadesátých let jí pak vyšla kniha čtyřverší Brýle pro jestřáby (PmD, 1992). Od téhož data vznikají její originální básnické prózy, publikované časopisecky. 

V kontextu jejího díla, (a bez nadsázky lze dodat, že i v kontextu českého písemnictví,) představuje kniha Evy Frantinové Prstem po mapě těla zcela výjimečný literární počin. Její erotické básně v próze zaujmou nespoutanou imaginací kontrastující s bravurním využitím možností jazyka; spojením lyrického nazíraní skutečnosti s až brutálně otevřeným pohledem na intimní sféru. Je to výpověď nezvyklá už samotným faktem, že přichází právě od ženy-autorky. Cosi obdobného zatím známe snad jen z několika (dnes téměř kultovních) básní Jany Krejcarové, jejíž texty měly ovšem spíše epigramatický ráz. O kladném přijetí svazku svědčí i to, že do rukou právě berete druhé vydání dříve rozebraného titulu. 

Celý popis

Ukázka 

„Miluji, když se připravuješ vytlouci odloučením zamlžené okno, když, tři měsíce sama, strhnu ti opasek a zuby dravce. Když sebou prásknem na postel odprásknuti prvním stahem - gumou, která nám škrtí břicha, ale my ji střiháme nůžkami pohybů jak nedočkavci na vernisáži, když jsem potrubní pošta pro vlhkost a jedou mnou balíky, v kterých se převalují sliny, a ty je trháš mezi nohama, protože všechny zásilky jdou pilně, a mně se při tom zazdá, že přede mnou pokleká jeptiška šeptající desatero do hlásné trouby zadku, kam strkáš slova o orgasmu, tajemstvím pro tebe jsou slova, když kámen tlačíme až na vrchol kopce, kde třeseme se jako oslíčci, u nichž padá listopad - zlato moče, když hladíš píču jako obraz, který nikdy nezaschne a dýchá zavěšen v rámu úst a je přibíjen na pohlaví, které ho houpe nahou a dolů, na pohlaví, po kterém otočí se každá, když chodíš v letních oblecích, když tuším kuličky a bouchací, co natahuji poštěváček na cíl..." 

  • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
  • Ušetříte 15 %
  • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se