MENU

Radka Denemarková na cestách

Evropa

Významná spisovatelka Radka Denemarková nám dala vědět, kde se s ní mohou čtenáři v dalších týdnech potkat. Níže najdete seznam akcí, kterých se zúčastní. Seznam budeme postupně doplňovat.

Radka Denemarková je autorkou knih Peníze od Hitlera (2006, reedice 2021), Smrt, nebudeš se báti (2008), Kobold (2011), Příspěvek k dějinám radosti (2014), Hodiny z olova (2018), A já pořád kdo to tluče (2022, nové vydání prozaické prvotiny) a Čokoládová krev (2023). Je držitelkou ceny Magnesia Litera hned ve čtyřech různých kategoriích (próza, překlad, publicistika a kniha roku).

Knihy Radky Denemarkové silně rezonují v zahraničí, a není proto překvapivé, že byly přeloženy do více než dvaceti jazyků. Autorka je pravidelným hostem nejrůznějších zahraničních debat, za svou tvorbu získává zahraniční ocenění, účastní se rezidenčních pobytů. V dubnu 2024 byla slavnostně přijata do Německé akademie pro jazyk a literaturu, k jejímž členům patří významní spisovatelé, kritici, překladatelé či vědci z celého světa. V květnu autorka převzala v rámci 10. ročníku mezinárodní konference European Tolerance Talks v rakouském Fresachu další významné ocenění — Evropskou cenu tolerance za podporu demokracie a lidských práv.

23.—26. 5., Praha: Svět knihy 2024

27. 5., 14.30, MŠ Hradešínská, Praha: 15 let s literaturou.

28. 5., Galerie Gotické dvojče, Litoměřice: Čtení z Čokoládové krve

18. 6., 17.00, Nejvyšší purkrabství Pražského hradu: Čtení z Čokoládové krve

19. 6., Humenné, Slovensko: Čtení z Čokoládové krve

23.—25. 6., Lisabon, Portugalsko: Public Value Festival. Více informací ZDE.


Foto: Karel Cudlín

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se