MENU

Peníze od Hitlera

(Letní mozaika)

Poštovné zdarma od 999 Kč
297 Kč
Doporučená cena 349 Kč
Koupit
 • Rok vydání 2021
 • Počet stran 304
 • Dostupné ve formátech PDF, ePub, MobiPocket
 • ISBN 978-80-275-0514-2
 • Rozměr 135×205 mm

Gita Lauschmannová, dívka sotva šestnáctiletá, přežila koncentrák a spěchá do rodných Puklic, aby po letech hrůz i strádání objala své blízké a znovu se vyspala ve své posteli. Vrátila se, aby zjistila, že se nemá kam vrátit. Válka skončila, běsnění nikoli. Gita Lauschmannová, energická žena na sklonku života, osudem drsně poznamenaná. Nenechala si život zošklivit úplně. Nastřádané vzpomínky ožívají. Gita shrnuje pásku z očí. Odvážně, nemilosrdně. Čas ovšem semele všechny a všechno po svém. Lze tomu navzdory dosáhnout spravedlnosti? Lze se domoci trestu za barbarské činy? Lze křivdy napravit? Ano i ne. Svůj talíř si však každý musí vyjíst sám. Hlavně se udržet v lati, nezkolabovat, neječet. Druhá autorčina prozaická kniha, která vyšla poprvé v roce 2006 a stala se mezinárodním bestsellerem, je opět groteskně potemnělým příběhem, panoptikem, v němž se blyští odlesky příběhů, které sami žijeme. 

Celý popis

Kniha, která čtenářem doslova otřese. Nic pro zbabělce.
— Andreas Kossert 

Velké, temné, aktuální téma hloubky antického dramatu.
— Porota ceny Magnesia Litera 

Román o bolestných kapitolách poválečné střední Evropy je šokujícím příběhem o kolektivní vině a individuální odpovědnosti a křehké hranici mezi dobrem a zlem.
— Porota ceny Kulturhuset Stadsteaterns internationella litteraturpris Stockholm 

 • Kniha, která čtenářem doslova otřese. Nic pro zbabělce.
  — Andreas Kossert 

  Velké, temné, aktuální téma hloubky antického dramatu.
  — Porota ceny Magnesia Litera 

  Román o bolestných kapitolách poválečné střední Evropy je šokujícím příběhem o kolektivní vině a individuální odpovědnosti a křehké hranici mezi dobrem a zlem.
  — Porota ceny Kulturhuset Stadsteaterns internationella litteraturpris Stockholm 

 • Denemarková Radka Foto: © Tobias Böhm

  Radka Denemarková

  (nar. 1968) je česká spisovatelka, literární historička, scenáristka, dramaturgyně a překladatelka německých děl. Jako jediná z českých autorů obdržela cenu Magnesia Litera ve čtyřech různých kategoriích — za prózu (román Peníze od Hitlera, 2006), publicistiku (románová monografie Smrt, nebudeš se báti aneb Příběh Petra Lébla, 2008), překlad (Herta Müllerová: Rozhoupaný dech, česky 2010) a knihu roku (Hodiny z olova, 2018). V roce 1998 publikovala monografii o Evaldu Schormovi Sám sobě nepřítelem, v roce 2005 románovou prvotinu A já pořád kdo to tluče. Následoval román Kobold (2011), o rok později divadelní hra Spací vady, v roce 2014 román Příspěvek k dějinám radosti a v roce 2021 esej Jako by se to všechno stalo včera. Nejnovější román Radky Denemarkové Čokoládová krev vyšel koncem roku 2023. 

  Knihy Radky Denemarkové vycházejí ve více než dvaceti jazycích. Je nositelkou řady zahraničních ocenění (Usedomer Literaturpreis 2011, Georg Dehio Buchpreis 2012, Spycher Literaturpreis Leuk 2019 ad.). Hodiny z olova získaly mimo jiné prestižní německou cenu Brücke Berlin Preis 2022, rakouskou cenu Literaturpreis des Landes Steiermark a v červnu 2024 rakouskou Cenu Franze Kafky v kategorii Knižní cena Odradek. K dalším významným zahraničním úspěchům roku 2024 patří dubnové slavnostní přijetí do Německé akademie pro jazyk a literaturu a květnové vyznamenání Evropskou cenou tolerance za podporu demokracie a lidských práv v rakouském Fresachu.  

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se