MENU

A já pořád kdo to tluče

Poštovné zdarma od 999 Kč
280 Kč
Doporučená cena 329 Kč
Koupit
 • Rok vydání 2022
 • Počet stran 163
 • Dostupné ve formátech PDF, ePUB, MobiPocket
 • ISBN 978-80-275-1067-2
 • Rozměr 135×205 mm

Nové vydání dnes už téměř legendární prozaické prvotiny, která odstartovala mimořádně úspěšnou spisovatelskou dráhu Radky Denemarkové 

Jeden zločin. Jedna hra. Birgit Stadtherrová, geniální dramatička, spoutaná vlastními démony, neschopná navštívit ani premiéru své hry. Petr Buch, obsedantní sadistický režisér skrývající tajemství. Divadlo jako únik z reality. Divadlo jako terapeutický prostředek. Divadlo jako náš svět. Všichni musejí odehrát svůj part až do hořkého konce. V životě je to stejné jako na divadle. S postupujícím věkem ubývá rolí, které člověk muže hrát. 

A já pořád kdo to je,
kdo mi nedá pokoje,
a já pořád kdo to tluče —
a on ďábel na obruče… 

Celý popis

A já pořád kdo to tluče jsem psala před téměř dvaceti lety, psalo ji mé tehdejší já. Ale nic se nevyrovná pocitům, když kniha vzniká. To střídání zoufalství a radosti. Jsem román, který právě píšu. Jen v takovém údivu má cenu psát. Když píšu novou knihu, začínám od nuly. 

Forma románu byla v tomto období zásadní, plánovala jsem trilogii a všechna témata budoucích knih jsou zde. A já pořád kdo to tluče, Peníze od Hitlera a Kobold jsou průzkumem mentality prostoru, v němž jsem se narodila. Taková je trilogie o středoevropském dvacátém století, která vznikala postupně v průběhu šesti let. 

 • A já pořád kdo to tluče jsem psala před téměř dvaceti lety, psalo ji mé tehdejší já. Ale nic se nevyrovná pocitům, když kniha vzniká. To střídání zoufalství a radosti. Jsem román, který právě píšu. Jen v takovém údivu má cenu psát. Když píšu novou knihu, začínám od nuly. 

  Forma románu byla v tomto období zásadní, plánovala jsem trilogii a všechna témata budoucích knih jsou zde. A já pořád kdo to tluče, Peníze od Hitlera a Kobold jsou průzkumem mentality prostoru, v němž jsem se narodila. Taková je trilogie o středoevropském dvacátém století, která vznikala postupně v průběhu šesti let. 

 • Denemarková Radka Foto: © Tobias Böhm

  Radka Denemarková

  (nar. 1968) je česká spisovatelka, literární historička, scenáristka, dramaturgyně a překladatelka německých děl. Jako jediná z českých autorů obdržela cenu Magnesia Litera ve čtyřech různých kategoriích — za prózu (román Peníze od Hitlera, 2006), publicistiku (románová monografie Smrt, nebudeš se báti aneb Příběh Petra Lébla, 2008), překlad (Herta Müllerová: Rozhoupaný dech, česky 2010) a knihu roku (Hodiny z olova, 2018). V roce 1998 publikovala monografii o Evaldu Schormovi Sám sobě nepřítelem, v roce 2005 románovou prvotinu A já pořád kdo to tluče. Následoval román Kobold (2011), o rok později divadelní hra Spací vady, v roce 2014 román Příspěvek k dějinám radosti a v roce 2021 esej Jako by se to všechno stalo včera. Nejnovější román Radky Denemarkové Čokoládová krev vyšel koncem roku 2023. 

  Knihy Radky Denemarkové vycházejí ve více než dvaceti jazycích. Je nositelkou řady zahraničních ocenění (Usedomer Literaturpreis 2011, Georg Dehio Buchpreis 2012, Spycher Literaturpreis Leuk 2019 ad.). Hodiny z olova získaly mimo jiné prestižní německou cenu Brücke Berlin Preis 2022, rakouskou cenu Literaturpreis des Landes Steiermark a v červnu 2024 rakouskou Cenu Franze Kafky v kategorii Knižní cena Odradek. K dalším významným zahraničním úspěchům roku 2024 patří dubnové slavnostní přijetí do Německé akademie pro jazyk a literaturu a květnové vyznamenání Evropskou cenou tolerance za podporu demokracie a lidských práv v rakouském Fresachu.  

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se