Upozorňujeme, že osobní odběr objednávek a nákup knih v redakci je možný pouze v pondělí 20.5. Ve dnech od 21. do 24.5. jsme na Světě knihy v Praze. Pro e-shopové objednávky zasílané Českou poštou a GLS se nic nemění. Děkujeme za pochopení.
MENU
Poštovné zdarma od 999 Kč
55 Kč
Doporučená cena 65 Kč
Koupit
  • Rok vydání 1998
  • Počet stran 62
  • ISBN 80-86055-51-5
  • Svazek 36

Druhá sbírka autora, jehož prvotina Zasněžený popel vzbudila mimořádný ohlas u kritiky i čtenářů. 

Bohdan Chlíbec se narodil 12. března 1963 v Teplicích. Od roku 1971 žije v Praze. Do roku 1993 knihovník v Klementinu (Národní knihovna v Praze), poté redaktor nakladatelství Aula, kde pracuje dodnes. Od milostné lyriky (v nevydaných rukopisech) postupně přešel k reflexím s rysy katolické spirituality (Básně, samizdatová edice In margine, Praha 1989, společně s P. Kolmačkou, M. Salavou a E. Murrerem; Zasněžený popel, Vokno, Edice 13x18, Praha 1992). Texty vydané ve sbírce Temná komora jsou z let 1996 až 1998. 

Celý popis

„Pracuje s negativním filmovým pásem, chce se říci černobílým bez třpytu koloru, jen v základní bipolaritě černé a bílé, aby vytěžil větší kontrast a ostřejší kontury. Prosvětluje jednotlivá políčka nekonečně se odvíjející a utvářející existenci sebe sama. Pečlivě počítá a váží čas osvitu, pak proud světla vypíná. A znovu počítá při vypínání: dvakrát. Výsledný efekt – a to ještě ne na denním světle – může spatřit až po oné mravenčí práci. Tak nějak si představuji vznik jedné básně. Než se posune políčko filmu dopředu, aby vznikl další pozitiv. Jde mnohem spíše o pracovní proces než o metaforizaci výsledku, neboť Chlíbcovy básně nepředstavují ani zdaleka pouhou statickou momentku, snad až na pranepatrné výjimky jsou hutně dějové a obsahují příběh. Dramatický příběh, vzrušený, akcentovaný, z rodu antických prazákladních a instinktivních tragédií. Vypjatý oblouk, jehož křivka jen někdy je záměrně tlumena posýpáním popele, aby se skryla hloub a nebyla očividná na první pohled a bylo nutno se k ní prokutat.“
Jiří Staněk 

  • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
  • Ušetříte 15 %
  • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se