Upozorňujeme, že osobní odběr objednávek a nákup knih v redakci je možný pouze v pondělí 20.5. Ve dnech od 21. do 24.5. jsme na Světě knihy v Praze. Pro e-shopové objednávky zasílané Českou poštou a GLS se nic nemění. Děkujeme za pochopení.
MENU

Svatava

Poštovné zdarma od 999 Kč
339 Kč
Doporučená cena 399 Kč
Koupit
  • Rok vydání 2022
  • Počet stran 352
  • Dostupné ve formátech PDF, ePUB, MobiPocket
  • ISBN 978-80-275-1360-4
  • Rozměr 135×205 mm

Románový objev roku! Příběh o osudovém setkání spiritistického média s indickým mesiášem a také o tom, že největším zázrakem je odvaha být sám sebou. 

Začíná dvacáté století. Evropané znavení tempem průmyslové revoluce zjišťují, že ani technický pokrok není samospasitelný. Reakcí na ztrátu starých jistot je dekadentní únik do ezoterických nauk, tajných spolků a narkotik. Trojice pražských okultistů objevuje jógu a doufá, že jim tento exotický metafyzický tělocvik poskytne odpovědi na to, jak posunout hranice vnímání, obnovit ztracené pouto s nadskutečnem či jak výtvarně znázornit absolutno. 

Naproti tomu novopacká spiritistka Svatava o probuzení nadpřirozených schopností nestála, přesto se z ní stává mimořádně potentní médium. Rychlá cesta na vrchol showbyznysu ji ale připraví o to nejdůležitější — o sebe samu. Východisko představuje až setkání s uprchlým indickým mesiášem, který před ní otevírá nový duchovní svět. 

Celý popis

Román se dotýká duchovního hledání sebe sama, před které je postaven každý člověk, bez ohledu na to, v jaké době či situaci se nachází. Autorka poukazuje na důsledky karteziánského oddělení tělesného a duchovního a na obtížnost opětovného propojení těchto dvou složek.
— Petra Dvořáková, spisovatelka 

Psaní předcházela četba předválečné duchovní literatury, dobových spiritistických časopisů i prvních západních učebnic jógy. Vedle toho jsem studovala umělce dekadence a avantgardy, které zlákala mystika nebo kteří se na duchovní vlně — stejně jako jedna z mých románových postav — alespoň s gustem svezli.
— Jolanta Trojak, autorka
 

  • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
  • Ušetříte 15 %
  • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se