MENU

Odečítání pohybu souřadnic

Poštovné zdarma od 999 Kč
305 Kč
Doporučená cena 359 Kč
Koupit
 • Rok vydání 2022
 • Počet stran 288
 • Dostupné ve formátech PDF, ePUB, MobiPocket
 • ISBN 978-80-275-1033-7
 • Rozměr 135×205 mm

Říká se, že spatřit dvojníka přináší neštěstí. 

Mickey Watts, dvaačtyřicetiletý obráběč z Maine ve Spojených státech amerických, který se dostal do Čech jako technik, je obyčejný chlapík. Zlom v jeho nevzrušivém životě nastane, když jednou v noci v zapomenutém koutě Slezska spatří dvojníka. Od té doby si Mickey na sobě začíná všímat zprvu nenápadných změn. K těm fyzickým se brzy přidávají změny v chování a dříve oblíbený kumpán se stává podezíravým a mívá sklony k násilí. Je z toho zmatený a odjíždí do Ameriky, kde se snaží najít vysvětlení v komplikovaném vztahu k despotickému otci. Jenže takto jednoduše lidská psychika nefunguje. Daniel Petr se po šesti letech vrací k tématu rodinných traumat, a navazuje tak na svůj úspěšný román Straka na šibenici

Celý popis

Příběh Mickeyho proměny začíná v době, kdy do Bílého domu přichází Donald Trump. Ve známém heslu „Make America Great Again“, které předchozímu americkému prezidentovi pomohlo vyhrát volby, je nejdůležitější slovo again (opět). Sděluje jím svým voličům, že existuje předobraz ideální Ameriky, k němuž je třeba se vrátit. Podobně chce Mickey zabránit proměně, kterou zprvu považuje za projev přibývajícího věku, a tak jako Karel Gott toužil být „forever young“, snaží se hlavní hrdina stát „tím Mickeym, kterým byl kdysi“. 

Rodinnými traumaty jsem se zabýval ve Strace na šibenici, a pokud jsem nyní cítil potřebu se k nim vrátit, bylo to možná proto, že s terapeutickou rolí literatury to není tak slavné, jak se někdy tvrdí. To říkám samozřejmě s nadsázkou a také se značnou dávkou úlevy. Literatura má podle mého názoru být především literaturou. 

 • Příběh Mickeyho proměny začíná v době, kdy do Bílého domu přichází Donald Trump. Ve známém heslu „Make America Great Again“, které předchozímu americkému prezidentovi pomohlo vyhrát volby, je nejdůležitější slovo again (opět). Sděluje jím svým voličům, že existuje předobraz ideální Ameriky, k němuž je třeba se vrátit. Podobně chce Mickey zabránit proměně, kterou zprvu považuje za projev přibývajícího věku, a tak jako Karel Gott toužil být „forever young“, snaží se hlavní hrdina stát „tím Mickeym, kterým byl kdysi“. 

  Rodinnými traumaty jsem se zabýval ve Strace na šibenici, a pokud jsem nyní cítil potřebu se k nim vrátit, bylo to možná proto, že s terapeutickou rolí literatury to není tak slavné, jak se někdy tvrdí. To říkám samozřejmě s nadsázkou a také se značnou dávkou úlevy. Literatura má podle mého názoru být především literaturou. 

 • Petr Daniel Foto: © Ondřej Lipár

  Daniel Petr

  (nar. 1975) se do povědomí čtenářů zapsal svou třetí prozaickou knihou, románem Straka na šibenici (2015), který byl nominován na cenu Magnesia Litera a Cenu Josefa Škvoreckého. Publikoval v řadě literárních časopisů a je spoluautorem divadelního textu Unser Zimmer / Náš pokoj. V roce 2018 mu vyšel krimithriller Sestra smrt

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se