MENU

Havířovina

 • Novinka
Poštovné zdarma od 999 Kč
297 Kč
Běžná cena: 349 Kč
 • Rok vydání 2022
 • Počet stran 224
 • ISBN 978-80-275-1364-2
 • Rozměr 135×205 mm

Tajemná barabizna a spisovatelka, která se vrací do rodné vsi a odhaluje temnou minulost 

Havířovina je chátrající dům v malé vesnici. Povídá se o ní, že přitahuje všechno špatné — lidé tu umírají nebo přinášejí neštěstí ostatním. A možná se tu zjevují i duchové… Matčina zdánlivě nepodstatná poznámka, že z komína Havířoviny opět stoupá kouř, vyvolá v hrdince románu nutkání zjistit, jestli se v tajemném a pravidelně opuštěném obydlí skutečně odehrává něco nadpřirozeného. Chce o tom napsat knihu, která jí má po trpké životní zkušenosti a neúspěšné literární dráze konečně přinést vysněný úspěch. Na dobrodružné výpravě do minulosti se však kromě cizích osudů setkává i se svými starými strachy — a poznává nové. Není to nakonec tak, že nahlédneme-li do svého nitra, každý v něm najdeme nějakou svou Havířovinu? 

Od autorky úspěšných románů Šalina do stanice touhaDémon ze sídliště 

Celý popis

Myslím si, že Havířovina je o dost jiná knížka než ty předchozí. I když jsem člověk, který zrovna nezbožňuje změny, v psaní docela ráda experimentuji s různými žánry, postavami a prostředím. S cynismem tu pracuji minimálně, i když občas asi přece jenom lehce vytryskne. Nejspíš je to dáno mým pohledem na svět, který — zjednodušeně řečeno — vnímám jako tragikomický.
— Iva Hadj Moussa, autorka 

Uvěřitelnost vyprávění umocňuje výborně postavená figura vypravěče: nejen jazyk a styl, kterým vypráví, ale hlavně myšlenkové postupy jsou dobře odpozorované a přesné.
— Petr A. Bílek, Respekt, o knize Démon ze sídliště 

 


 

 

 • Myslím si, že Havířovina je o dost jiná knížka než ty předchozí. I když jsem člověk, který zrovna nezbožňuje změny, v psaní docela ráda experimentuji s různými žánry, postavami a prostředím. S cynismem tu pracuji minimálně, i když občas asi přece jenom lehce vytryskne. Nejspíš je to dáno mým pohledem na svět, který — zjednodušeně řečeno — vnímám jako tragikomický.
  — Iva Hadj Moussa, autorka 

  Uvěřitelnost vyprávění umocňuje výborně postavená figura vypravěče: nejen jazyk a styl, kterým vypráví, ale hlavně myšlenkové postupy jsou dobře odpozorované a přesné.
  — Petr A. Bílek, Respekt, o knize Démon ze sídliště 

   


   

   

 • Hadj Moussa Iva Foto: © Radouane Hadj Moussa

  Iva Hadj Moussa

  (nar. 1979) vystudovala psychologii na Masarykově univerzitě v Brně, krátce pracovala jako psycholožka a po přestěhování do Prahy se věnuje reklamní textařině. Je autorkou scénářů večerníčku Nejmenší slon na světě. V roce 2020 jí vyšel román Šalina do stanice touha a rok poté kniha Démon ze sídliště

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme už 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se