MENU

Sartrovo století

Poštovné zdarma od 999 Kč
169 Kč
Doporučená cena 199 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
  • Rok vydání 2003
  • Počet stran 472
  • ISBN 80-7294-099-6
  • Překlad Michal Novotný

Francouzský spisovatel a filozof, s jehož dramatickým románem Poslední dny Charlese Baudelaira se mohla čtenářská veřejnost před několika lety seznámit, se tentokrát odhodlal k analytickému zkoumání jiné významné osobnosti, která je i dvacet let po smrti předmětem velkých i vleklých sporů. 

Titul knihy může někomu připadat nadsazený, v podstatě však vyjadřuje holou skutečnost. Dvacáté století naplněné všemožnými nadějemi, deziluzemi, utopiemi i nevídaným zaslepením našlo v Sartrovi svůj symbol. Proč tomu tak bylo, jakým metafyzickým, politickým, literárním či existenciálním výkonem mohla jedna, jakkoli nepřehlédnutelná osobnost století ztělesňovat, je jednou z mnoha otázek, které Lévy ve svém obsáhlém díle klade. 

Jinou otevřenou otázkou je, který Sartre to vlastně byl. Mezi raným Sartrem, úžasným filozofem Bytí a nicoty, brilantním spisovatelem novely Nevolnost a pozdějším souputníkem nejhorších totalitních systémů existuje totiž svým způsobem rozmlžená hranice. Lévy se pokouší přijít na kloub náhlému zvratu a zodpovědět otázku, proč intelektuál, který zlo do všech důsledků promyslí, mu v rozhodující chvíli podlehne. 

V Lévyho knize ovšem defiluje vskutku celé intelektuální století. Osobnosti, s nimiž se Sartre musel vyrovnávat, i ti, kteří se museli vyrovnat s ním, Céline, Gide, Flaubert, Heidegger, Husserl, Camus, Malraux, Breton, Deleuze, Foucault a bezpočet dalších. 

Překvapivý epilog s otevřeným koncem je pak jen jiným vyjádřením dvojznačného vztahu století a jednoho velkého a rozporuplného intelektuála, který v něm zanechal hluboký otisk. 

Celý popis
  • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
  • Ušetříte 15 %
  • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se