MENU

Ve stínu duhy

Příběh o životě v Pákistánu

 • Připravujeme
Poštovné zdarma od 999 Kč
339 Kč
Běžná cena: 399 Kč
 • Rok vydání 2022
 • Počet stran 335
 • ISBN 978-80-275-1345-1
 • Rozměr 135×210 mm

Z Vysočiny do pákistánského Pešávaru 

Představte si, že jste se s manželem právě přestěhovali do nového domu a každým dnem očekáváte příchod prvního dítěte. Ještě v porodnici pak od manžela dostanete zvláštní dárek — letenku do pákistánského Pešávaru — a zároveň se od něj dozvíte, že tam získal místo v projektu zaměřeném na prevenci přírodních katastrof. Rázem stojíte před vidinou dvou let strávených v zemi, kterou byste možná ještě zvládli najít na mapě, jenže to málo, co o ní víte, by se dalo shrnout do dvou vět. 

Jak čerstvá matka reaguje na nové prostředí a nezvyklou kulturu? Co pro ni znamená ztráta svobody a pocitu bezpečí v neznámém světě? Jak se vyrovnává se strachem z bombových útoků a hrozících únosů? 

Autorka ve vzpomínkách prokládaných deníkovými zápisky zachycuje své mnohdy těžko uvěřitelné zážitky na pozadí toho, co se v letech 2007 a 2008 v Pákistánu skutečně událo. Nechte se pohltit svižným vyprávěním o zemi s bohatou kulturní tradicí a jejích tak trochu svérázných obyvatelích. 

Celý popis

Zažila jsem toho v Pákistánu tolik, že by to vydalo na tři knihy. Pešávar pro mě zůstává synonymem pro rok a půl života na horské dráze. Nikdy předtím a ani nikdy potom nebyl můj život tak nevyzpytatelný, ale ani tak pestrý a fascinující jako v Pešávaru. 

 • Zažila jsem toho v Pákistánu tolik, že by to vydalo na tři knihy. Pešávar pro mě zůstává synonymem pro rok a půl života na horské dráze. Nikdy předtím a ani nikdy potom nebyl můj život tak nevyzpytatelný, ale ani tak pestrý a fascinující jako v Pešávaru. 

 • Müllerová Marcela Foto: archiv autorky

  Marcela Müllerová

  (nar. 1974) pochází z Dolních Vilémovic na Českomoravské vrchovině a vystudovala tlumočnictví a překladatelství německého a ruského jazyka na Univerzitě Karlově v Praze. V letech 2007 až 2010 žila s rodinou v Pákistánu. V současnosti žije a pracuje v Německu. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme už 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se