MENU

Obecné dějiny ničení knih

Poštovné zdarma od 999 Kč
314 Kč
Doporučená cena 369 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2012
 • Počet stran 604
 • ISBN 978-80-7294-697-6
 • Překlad Daniel Nemrava, Pavlína Švandová, Radim Zámec

Od chvíle, kdy člověk získal schopnost myšlení, snaží se své myšlenky zaznamenat nejrůznějšími způsoby na nejrozmanitější materiály. Avšak po stejně dlouhou dobu jsou písemné záznamy nuceny svádět tvrdý boj o přežití, potýkat se s plynutím času, přírodními živly i ničivou silou samotného člověka. Tato kniha je fascinující a velice podrobnou exkurzí do světové historie ničení knih, kde se knihy stávají obětí hmyzu, záplav, plamenů, válek a především lidské posedlosti — fanatických politiků, církevních hodnostářů a rovněž dogmatické ostražitosti cenzury. Kniha jakožto pramen vědění musela ve všech civilizacích a ve všech dobách bojovat proti lidské neústupnosti a barbarství. 

Existuje mnoho prací o dějinách knih, čtení nebo o bibliofiliích, avšak doposud žádná se nezabývala zánikem knih. O to významnější je kniha Fernanda Báeze, na niž autor dvanáct let sbíral materiál po celém světě. Dílo je rozděleno do tří rozsáhlých částí a je doplněno daty různých případů pálení a ničení knih jak na západní, tak na východní polokouli, ať už na jejich zániku nese vinu přírodní katastrofa nebo člověk. Obecné dějiny ničení knih se dočkaly už více než třiceti vydání v sedmnácti jazycích. 

Celý popis

Kniha plná dat, informací a otazníků. Obecné dějiny ničení knih jsou obdivuhodnou knihou, po jejímž přečtení v nás zůstane touha, aby ještě pokračovala. A také děs ze zjištění, nakolik dokážou být lidé barbarští.
– Luis Antonio de Villena 

Při čtení této knihy vás mrazí.
– Umberto Eco 

Fernando Báez napsal nejlepší dílo o ničení knih.
– Noam Chomsky 

Mistrovské dílo.
– Alberto Manguel 

Vyšlo za finanční podpory Ministerstva kultury ČR. 

 • Kniha plná dat, informací a otazníků. Obecné dějiny ničení knih jsou obdivuhodnou knihou, po jejímž přečtení v nás zůstane touha, aby ještě pokračovala. A také děs ze zjištění, nakolik dokážou být lidé barbarští.
  – Luis Antonio de Villena 

  Při čtení této knihy vás mrazí.
  – Umberto Eco 

  Fernando Báez napsal nejlepší dílo o ničení knih.
  – Noam Chomsky 

  Mistrovské dílo.
  – Alberto Manguel 

  Vyšlo za finanční podpory Ministerstva kultury ČR. 

 • Fernando Báez

  (nar. 1963) je venezuelský básník, esejista, romanopisec a bibliofil. Získal doktorát z knihovnictví a následně působil na Andské univerzitě v Méridě. Je autorem mnoha knih, například La destrucción cultural de Iraq (Kulturní destrukce Iráku, 2004), El traductor de Cambridge (Překladatel z Cambridge, 2005), El saqueo cultural de América Latina (Kulturní drancování Latinské Ameriky, 2007) nebo Las maravillas perdidas del mundo (Ztracené krásy světa, 2010). Proslavil se jednak svou tvorbou zaměřenou na téma ničení knih, jednak knihou o vlivu invaze do Iráku na místní kulturu, kvůli níž je dodnes v USA vnímán jako persona non grata. Přeložil také řadu děl z klasické řečtiny. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se