Proč mají ženy za socialismu lepší sex

A další argumenty pro ekonomickou nezávislost

 • Připravujeme
Poštovné zdarma od 600 Kč
254 Kč
Běžná cena: 299 Kč
 • Rok vydání 2020
 • Počet stran 224
 • ISBN 978-80-275-0133-5
 • Rozměr 135×210 mm
 • Překlad Sylva Ficová

Štěstí v rodině, úspěch v kariéře i pohoda v posteli začínají v zákonech. 

Západní společenská stabilita poválečných let je paradoxně v mnohém dílem komunismu: demokratické státy ze strachu před radikalizací obyvatelstva přijímaly opatření, jimž se dnes souhrnně říká sociální stát. Snad žádné skupiny obyvatel se tento vývoj nedotkl tak výrazně jako žen: vzdělávací politika a státní podpora jim umožnily kariéru, sexuologie a zdravotnictví částečně odtabuizovaly sexuální život a ženské tělo přestalo být vlastnictvím někoho jiného. 

S rokem 1989, kdy skončila komunistická hrozba a začala sílit mantra deregulace, se trend obrátil a sociální stát začal korodovat. Dnes jsou ženy více ohroženy chudobou a sexuální vztahy se opět pojí s materiálním zajištěním. Kristen Ghodseeová v provokativní studii analyzuje, jaké dopady má kapitalismus na soukromí, kariéry i sebevědomí žen a kudy by se mohl v budoucnu ubírat. 

Celý popis

Kristen Ghodseeová se nedívá na svět růžovými brýlemi. Ale snaží se s obrovskou vervou a citem ukázat, co některé socialistické státy pro ženy udělaly.
Observer 

Přednost této chytré a přístupné knihy tkví v tom, že ukazuje, jaké by bylo pro ženy (a když jsme u toho, tak i pro muže) mít naprosto jiný systémový vztah k něčemu tak základnímu, jako je sex či zdraví.
The New Yorker 

 • Kristen Ghodseeová se nedívá na svět růžovými brýlemi. Ale snaží se s obrovskou vervou a citem ukázat, co některé socialistické státy pro ženy udělaly.
  Observer 

  Přednost této chytré a přístupné knihy tkví v tom, že ukazuje, jaké by bylo pro ženy (a když jsme u toho, tak i pro muže) mít naprosto jiný systémový vztah k něčemu tak základnímu, jako je sex či zdraví.
  The New Yorker 

 • Ghodseeová Kristen R. Foto: © Dennis Griggs - Tannery Hill Studios

  Kristen R. Ghodseeová

  (nar. 1970) je americká etnografka a profesorka ruských a východoevropských studií na Pensylvánské univerzitě. Ve své práci se zaměřuje především na genderovou perspektivu ekonomické reality postkomunistických zemí či na takzvanou „ostalgii“, o nichž napsala několik knih. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 599 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme už 20 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se