MENU
Poštovné zdarma od 999 Kč
297 Kč
Doporučená cena 349 Kč
Koupit
  • Rok vydání 2014
  • Počet stran 544
  • Dostupné ve formátech PDF, ePub, PDF pro čtečky, MobiPocket
  • ISBN 978-80-7294-905-2
  • Rozměr 135×205 mm
  • Překlad Petra Hesová
  • Díl 2

Druhý díl série o policejním psychologovi Sebastianu Bergmanovi. 

Sebastian Bergman znovu objevil smysl svého života. Zjistil totiž, že má dospělou dceru Vanju. Poprvé od chvíle, kdy mu tsunami vzala jeho ženu Lily a dceru Sabine, cítí, že má důvod žít. Jeho situace je však složitá — Vanja je jednou z nejlepších policistek v zemi, pracuje v celostátní komisi pro vyšetřování vražd, kde on sám dřív působil, a Sebastiana Bergmana z duše nenávidí. Ten proto řeší dilema: má dceři říct, že je její biologický otec, nebo si to má navždy nechat pro sebe? 

Sebastian Vanju týdny zpovzdálí sleduje, ale pak si uvědomí, že jediná možnost, jak se jí přiblížit, je stát se znovu součástí vyšetřovacího týmu. Jeho členové se právě snaží dopadnout pachatele několika brutálních vražd, jež ve všech detailech připomínají vraždy Edwarda Hindeho, chladnokrevného, psychopatického manipulátora, kterého Sebastian dostal před lety za mříže. Jako nepopiratelný odborník na Hindeho se Sebastian navzdory osobním nevraživostem do týmu vrací, aby pomohl najít jeho napodobitele, a brzy poznává otřesnou pravdu — se sérií vražd je spjatý víc, než by ho kdy napadlo, a je pouhý krůček od toho, aby navždy ztratil i druhou dceru. 

Všech šesti zatím vydaných dílů série s hlavním hrdinou psychologem Sebastianem Bergmanem se celosvětově prodalo na 5 milionů výtisků. Televize ZDF ve spolupráci se švédskou SVT natočila oblíbenou televizní adaptaci. 

Celý popis

Sebastian Bergman, policejní psycholog ze Stockholmu, je nepředvídatelný egomaniak ovládaný testosteronem a neschopný pracovat v týmu. Neustále balancuje na hranici mezi genialitou a šílenstvím. Navzdory tomu se členové týmu celostátní komise pro vyšetřování vražd nemohou spolupráci s ním vyhnout. Nedá jim totiž spát série hrůzostrašných vražd. Všechny stopy ukazují na Edwarda Hindeho, který si však odpykává doživotní trest ve věznici s nejvyšší ostrahou. Výrazné postavy, strhující zápletka, prvotřídní trhák!
– Rowohlt 

Učedník je nejnovější bestseller od švédského autorského dua Michael Hjorth a Hans Rosenfeldt. Jedná se o druhý případ znamenitého, ale nesympatického psychologa Sebastiana Bergmana. První díl s názvem Temná tajemství byl na seznamu bestsellerů německého týdeníku Spiegel a nadchl fanoušky detektivek z celého světa. Hjorthovi a Rosenfeldtovi se podařilo vytvořit hrdinu, kterého současně nenávidíte i obdivujete.
– Lisa Öxlerová, Buchwelt 

Učedník je stejně napínavý a poutavý jako první román této série. Dva brilantní intelekty rozehrávají souboj na život a na smrt. Tahák pro všechny fanoušky detektivek!
– Lisa Öxlerová, Buchwelt 

  • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
  • Ušetříte 15 %
  • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se