• Rok vydání 2020
 • Počet stran 328
 • ISBN 978-80-275-0369-8
 • Rozměr 135×205 mm
 • Překlad Jitka Jindřišková

Znepokojivě ostrý vhled do nejtemnějších koutů nás samých, našich rodin a našich vztahů
Psycholožka Sara si nedávno otevřela soukromou praxi a se svým manželem, architektem Sigurdem, opravuje starý dům po dědečkovi. Rekonstrukce se však kvůli nedostatku času i peněz vleče. Jednoho dne Sigurd vyrazí s kamarády na chatu; v pátek brzy ráno se doma se Sarou rozloučí a dopoledne jí nechá na záznamníku vzkaz, že v pořádku dorazil na místo. Sara se těší na volný víkend. Večer jí však volají manželovi kamarádi a vyzvídají, kam se Sigurd poděl. Na chatě se ho prý nedočkali.
Co se stalo a kdo z nich lže? Sara nic nechápe. Navíc se v neútulném domě, kde nyní zůstala úplně sama, dějí podivné věci. Saře se zdá, že ji klame i vlastní paměť. Postupně vychází pravda najevo a Sara zjišťuje, že svého muže vůbec neznala. 

 

Celý popis

Zdařilý psychologický thriller, který potěší jak čtenáře současné prózy, kteří jsou skeptičtí vůči kriminálnímu žánru, tak milovníky detektivek, kteří naopak příliš nedůvěřují současné norské beletrii. A tento literární kříženec skvěle funguje.
Dagsavisen 

Terapeutka je jako skvěle promyšlená skládanka, v níž musí i úplně poslední dílek zapadnout na své místo, aby se vyjevil celkový obraz. Rozuzlení příjemně překvapí. Nesmírně poutavé čtení.
Verdens Gang 

 

 • Zdařilý psychologický thriller, který potěší jak čtenáře současné prózy, kteří jsou skeptičtí vůči kriminálnímu žánru, tak milovníky detektivek, kteří naopak příliš nedůvěřují současné norské beletrii. A tento literární kříženec skvěle funguje.
  Dagsavisen 

  Terapeutka je jako skvěle promyšlená skládanka, v níž musí i úplně poslední dílek zapadnout na své místo, aby se vyjevil celkový obraz. Rozuzlení příjemně překvapí. Nesmírně poutavé čtení.
  Verdens Gang 

   

 • Floodová Helene Foto: © Julie Pike

  Helene Floodová

  (nar. 1982) je psycholožka pracující v Norském centru pro výzkum násilí a traumatického stresu. Věnuje se tématům reviktimizace, viny a studu, v roce 2016 získala doktorát. S manželem a dvěma dětmi žije v Oslu. Terapeutka (2019) je její první román. Byl nominován na norskou literární cenu Bokhandlerprisen a přeložen do sedmadvaceti jazyků. 

   

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 600 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme už 20 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se