MENU

Trajekt

Poštovné zdarma od 999 Kč
314 Kč
Doporučená cena 369 Kč
Koupit
 • Rok vydání 2018
 • Počet stran 460
 • Dostupné ve formátech PDF, ePub, MobiPocket
 • ISBN 978-80-7577-452-1
 • Rozměr 135×205 mm
 • Překlad Helena Matocha

Vítejte na palubě trajektu Baltic Charisma. 

Dvanáct set nedočkavých pasažérů se při plavbě mezi Švédskem a Finskem chce hlavně dobře bavit. Jenže na palubě číhá zlo. Trajekt se uprostřed noci ocitne v naprosté izolaci od okolního světa. Není kam utéct. Není jak se spojit s pevninou. A nikdo neví, komu může důvěřovat. 

Mats Strandberg míchá prvky sociálního realismu a nadpřirozena. Podrobně nás seznámí s personálem i cestujícími. S postarší paní toužící po dobrodružství. Se zapomenutým zpěvákem šlágrů, který pořádá karaoke. S bývalým zaměstnancem lodi, který se vrátil, aby zde podivným způsobem požádal svého vyvoleného o ruku. S ostrahou dohlížející na každodenní chaos na palubě nebo s dvanáctiletým chlapcem, který si býval velmi blízký se svou sestřenicí, dokud mezi ně nevrazilo klín rodinné tajemství. 

Vztahy jsou podrobeny zkoušce. Z obyčejných lidí se stávají hrdinové z donucení. Události této noci mohou probudit to nejlepší i to nejhorší, co v nich dřímá. 

Celý popis

Mats Strandberg napsal něco víc než jen děsivý příběh. Jazyk jeho románu je sevřený a úsporný, prostředí a postavy precizně vykreslené. Trajekt je srdečným, avšak zároveň sarkastickým a do jisté míry i humorným obrazem společnosti. Přesně v duchu Stephena Kinga.
- Berlingske 

Dovolte mi říct to takto: Mats Strandberg napsal jeden z nejlepších hororových románů, jaké jsem kdy četl. Opravdu jsem se bál. Co je však důležitější — ta kniha se mě opravdu dotkla.
- Folkbladet 

Švédský Stephen King? Mats Strandberg umí skvěle ovládat rytmus vyprávění. Zprvu pomalejší začátek se zrychluje do divokého crescenda.
- Culturellement vôtre 

 • Mats Strandberg napsal něco víc než jen děsivý příběh. Jazyk jeho románu je sevřený a úsporný, prostředí a postavy precizně vykreslené. Trajekt je srdečným, avšak zároveň sarkastickým a do jisté míry i humorným obrazem společnosti. Přesně v duchu Stephena Kinga.
  - Berlingske 

  Dovolte mi říct to takto: Mats Strandberg napsal jeden z nejlepších hororových románů, jaké jsem kdy četl. Opravdu jsem se bál. Co je však důležitější — ta kniha se mě opravdu dotkla.
  - Folkbladet 

  Švédský Stephen King? Mats Strandberg umí skvěle ovládat rytmus vyprávění. Zprvu pomalejší začátek se zrychluje do divokého crescenda.
  - Culturellement vôtre 

 • Strandberg Mats Foto: © Henric Lindsten

  Mats Strandberg

  (nar. 1976) je švédský spisovatel a novinář. Svými sloupky pravidelně přispívá do deníku Aftonbladet. V mládí objevil dílo Stephena Kinga, které v něm podnítilo celoživotní fascinaci žánrem hororu. Debutoval v roce 2006 románem Jaktsäsong (Lovecká sezona). Knižní série Kruh (2011—2013, česky 2012—2014), kterou napsal spolu se Sarou B. Elfgrenovou, byla nominována na prestižní švédskou literární cenu Augustpriset v kategorii literatury pro mládež. Jeho román Trajekt (2015, česky 2018) se setkal s nadšeným ohlasem kritiky i čtenářů v mnoha zemích Evropy. Velmi dobře byl přijat i jeho druhý horor Domov (2017, česky 2019). Práva na young adult román Konec (2018) se prodala do více než deseti zemí. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se