MENU
Poštovné zdarma od 999 Kč
399 Kč
Doporučená cena 469 Kč
Koupit
  • Rok vydání 2022
  • Počet stran 760
  • Dostupné ve formátech PDF, ePUB, MobiPocket
  • ISBN 978-80-275-0822-8
  • Rozměr 135×205 mm
  • Díl 2

Z jednadvaceti krajin jich zůstalo deset. Trat’Hys by nejspíš plakal. 

Erenézie se hroutí Darovi pod rukama, proč ale řešit nemocné království, když má člověk víno a děvky? Utéct před problémy mladý král ještě dokáže, ať už na sever, nebo na jih, ovšem jeho vnitřní démoni jsou pořád s ním. 

Poté co Rohatí zabili jeho otce, stává se mladý Oldenik pánem Železného Listu. Bohové však umějí být krutí, a tak chlapci vyrvou jeho dědictví z rukou dřív, než byste řekli medový koláček. Doposud bylo nejdůležitější věcí v jeho životě dosyta se najíst. Od nynějška je to přežít. 

A nakonec je tu Iko, věhlasný erenézský lékař, který měl ve svých rukou osudy králů, knížat, pánů, válečníků i obyčejných smrtelníků. Jeho životním cílem není nic menšího než zvítězit v souboji s bohy — a je odhodlán pro to obětovat téměř vše. Avšak k úspěchu vede věru trnitá cesta, na níž je potřeba platit tím nejcennějším. 

Celý popis

Jan Hamouz v prvním díle avizované série Ptačí srdce servíruje středověkou fantasy kořeněnou intrikami, špínou, magií a štědrou porcí dramatu.
— Sarden o knize Poloviční král
 

Kůly stály v odstupech zhruba tří sáhů. K nim byla přivázána těla. Bělaly se v nich kosti a ohlodané lebky se šklebily zpod zbytků kůže. Oldenik zkřivil ústa odporem. Bohové, kdo dokáže udělat něco takového? V tu chvíli jeho víra poprvé v životě zakolísala. Bezděky se zastavil a hleděl se slzami v očích do tváře jednomu z mužů. Na hlavě mu seděla vrána a zakrváceným zobákem si rovnala peří. Oldenikovi náhle přeběhl mráz po zádech. Měl pocit, že se ho jeden z Bratrů dotkl. Napomenul ho za jeho kacířské myšlenky. Oldenik potřásl hlavou, ale pak strnul, oči vytřeštěné ten přívěsek na mužově krku! Replika hlavice sorliyského šípu se dvěma řadami zpětných zubů vyrobená z nefritu. Bledě zelený kousek kamene, dokonale opracovaný, zavěšený na koženém řemínku kolem hnijícího krku. Ten přívěsek Oldenik miloval. Jako dítě netoužil po ničem jiném.
ukázka z knihy 

  • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
  • Ušetříte 15 %
  • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se