MENU

Sladkost života

Poštovné zdarma od 999 Kč
254 Kč
Doporučená cena 299 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2010
 • Počet stran 256
 • ISBN 978-80-7294-273-2
 • Překlad Tomáš Dimter

Před Vánocemi kdosi přejede hlavu starému muži. Mrtvého objeví jeho sedmiletá vnučka Katharina a od té chvíle nepromluví ani slovo. Psychiatr Raffael Horn, který se ujímá léčení dítěte, je proti své vůli vtažen do vyšetřování vraždy. Kriminální komisař Ludwig Kovacs vysedává na zasněžené zahrádce restaurace, popíjí pivo a v noci dalekohledem pozoruje hvězdy. „Násilné trestné činy, které se odehrávají na konci roku," komentuje Kovacs události, „přicházejí velmi nevhod." Mimo jiné narušují jeho erotické hrátky s majitelkou secondhandu. Jakýsi psychopatický otec brutálně zmlátí jedenapůlroční dceru, benediktinský farář, který miluje běh na dlouhou trať, slyší hlasy, jež nemají s Bohem nic společného, pošťák v důchodu myslí na sebevraždu a jakási mladá maminka věří, že její novorozeně je ďábel. Psychogram tohoto maloměsta rozhodně není uklidňující - ale kdo z místních obyvatel byl oním nočním návštěvníkem, který spáchal tak strašný čin? 

Celý popis

Tato kniha není pouhý kriminální román; je to příběh o tom, jak hluboko se člověk ponoří, sejde-li z cesty.
– Christine Westermann / WDR2 

Precizně a se smyslem pro detail rozkrývá Paulus Hochgatterer roviny svého románu. S charakteristickou empatií, osobitými výrazovými prostředky a ostře vygradovaným napětím mezi vraždou a dopadením pachatele tvoří znepokojivou mapu jednoho maloměsta a jeho obyvatel.
Klaus Zeyringer / Standard 

 • Tato kniha není pouhý kriminální román; je to příběh o tom, jak hluboko se člověk ponoří, sejde-li z cesty.
  – Christine Westermann / WDR2 

  Precizně a se smyslem pro detail rozkrývá Paulus Hochgatterer roviny svého románu. S charakteristickou empatií, osobitými výrazovými prostředky a ostře vygradovaným napětím mezi vraždou a dopadením pachatele tvoří znepokojivou mapu jednoho maloměsta a jeho obyvatel.
  Klaus Zeyringer / Standard 

 • Hochgatterer Paulus Foto: © www.corn.at - Deuticke

  Paulus Hochgatterer

  (nar. 1961) je rakouský spisovatel a psychiatr pro děti a mládež. Žije ve Vídni. Je autorem řady románů a povídek, v nichž často zpracovává téma psychicky narušených jedinců a ztroskotanců. Mezi autorovy nejznámější knihy patří O chirurgii (Über die Chirurgie, 1993), O krkavcích (Über Raben, 2002) nebo Krátký příběh o muškování (Eine kurze Geschichte vom Fliegenfischen, 2003). V roce 2006 vydal detektivní román Sladkost života (Die Süsse des Lebens) a v roce 2010 Dům s matracemi (Das Matratzenhaus). Získal různé literární ceny a stipendia, mimo jiné Stipendium Eliase Canettiho. Za román Sladkost života Hochgatterer obdržel prestižní Deutscher Krimi Preis (2007) a v roce 2009 Literární cenu Evropské unie. Román Dům s matracemi získal v roce 2010 Johann-Beer-Preis. V témže roce obdržel Paulus Hochgatterer také Österreichischer Kunstpreis für Literatur. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se