MENU
  • Rok vydání 2022
  • Počet stran 540
  • ISBN 978-80-275-1114-3
  • Rozměr 135×205 mm
  • Překlad Jana Satrapa Holá
  • Díl 6

Dlouho očekávané vyvrcholení krimi série s prokurátorkou Rebeckou Martinssonovou 

Když forenzní patolog Lars Pohjanen požádá Rebecku Martinssonovou, aby vyšetřila dávno promlčenou vraždu, zbývá mu jen pár týdnů života. Pohjanena nepřestává trápit, že v roce 1962 beze stopy zmizel otec pozdějšího slavného švédského boxerského šampiona. Jeho tělo se střelnou ranou na prsou se našlo až teď — v mrazáku mrtvého alkoholika Henryho Pekkariho. 

Rebecce se ovšem momentálně nedaří ani v osobním, ani v pracovním životě a nemá nejmenší chuť se dávno uzavřeným případem zabývat. Navíc zjišťuje, že ji k vyšetřování poutá nečekaná vazba, a je možné, že jí dávná nevraživost zkalí úsudek. Může však nevyslyšet přání umírajícího? Zvlášť když pojme podezření, že Pekkari možná nezemřel přirozenou smrtí? Z Rebecčina volnočasového pátrání se tak stane naléhavé vyšetřování vraždy, při němž se jí doslova otřásá půda pod nohama. Město Kiruna se kvůli poddolování musí přemístit a tím se otevírá prostor pro nejrůznější nečisté hry. 

Celý popis

Naprosto skvělý mnohovrstevnatý kriminální román. Vyvolává neukojitelnou touhu přestěhovat se na sever — Åsa píše o milované krajině norrbottenských hor, které jsou tak nádherné, že se zdají jako z jiného světa, a o řekách, jež se řítí údolími už po staletí.
— Femina 

Román Vina otců je něčím víc než jen pouhou krimi. O boxu vypráví tak působivě, že cítíte každý úder, a také o lásce mezi lidmi a lásce k přírodě […]. A vypráví rovněž o srdcích bijících pro Kirunu i se všemi jejími chybami nebo o nádherné, divoké a všudypřítomné přírodě. A uprostřed toho všeho, v příběhu plném lidských osudů, se skrývá napětí, které čtenáře chytne a nepustí.
— Borås Tidning 

  • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
  • Ušetříte 15 %
  • Knihy vydáváme už 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se