MENU

Sebevraždy panen

Poštovné zdarma od 999 Kč
246 Kč
Doporučená cena 289 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2013
 • Počet stran 248
 • ISBN 978-80-7294-785-0
 • Překlad Martina Neradová

První román jednoho z nejoceňovanějších amerických spisovatelů současnosti, autora bestsellerů Hermafrodit a Hra o manželství

Podmanivý příběh pozoruhodných, předčasně zemřelých sester Lisbonových je vyprávěn s něhou i humorem. Když matka pouštěla svých pět dcer na jedinou schůzku jejich života, všechno se zdálo být téměř v pořádku, přestože tragédie visela ve vzduchu. Na záhadné dívky vzpomínají dvacet let po jejich úmrtí chlapci ze sousedství. Tehdy, v křehkém období dospívání, je obdivovali a zbožňovali a ještě po tak dlouhé době si vybavují útržkovité podrobnosti, které s nimi mají spojené: podprsenku promiskuitní Lux přehozenou přes krucifix, úchvatné vzezření sester na plese, dům, který pozorovali z opačné strany rozpálené, ospalé ulice, aniž by tušili, že v něm dochází k postupnému rozpadu rodiny, jenž vyvrcholí vyhasnutím několika životů. Pozadí románu tvoří předměstí Detroitu, nejlidnatějšího michiganského města a někdejšího symbolu amerického snu, na konci šedesátých let ovšem zmítaného rasovými nepokoji a čelícího počínajícímu útlumu místního automobilového průmyslu. Není náhoda, že sousedé zpětně spojují sebevraždy dívek s úpadkem své čtvrti. Autor čtenáři nepředkládá pouze nostalgické ohlédnutí do minulosti, ale také polemiku s americkou představou o šťastném životě. O tom, že je toto téma stále aktuální, svědčí mimo jiné skutečnost, že v době vydání českého překladu rozhodují o osudu Detroitu krizoví manažeři a věřitelé. 

Román dosáhl kultovního věhlasu a dočkal se také filmové podoby v režii Sofie Coppolové. 

Celý popis

Jeffrey Eugenides je obdařen tím nejzázračnějším darem, jaký může vypravěč mít: schopností proměnit všednodennost v něco mimořádného.
– The New York Times Book Review 

Vzácný román, který sklízí obdiv kritiky i široké veřejnosti.
– Michael Munro 

S až nadpřirozenou silou vykresluje ironický hlas dospívání a kombinaci zvědavosti, chtíče, něhy, morbidity, cynismu a naivity vyvolanou bizarními událostmi.
– The Wall Street Journal 

 • Jeffrey Eugenides je obdařen tím nejzázračnějším darem, jaký může vypravěč mít: schopností proměnit všednodennost v něco mimořádného.
  – The New York Times Book Review 

  Vzácný román, který sklízí obdiv kritiky i široké veřejnosti.
  – Michael Munro 

  S až nadpřirozenou silou vykresluje ironický hlas dospívání a kombinaci zvědavosti, chtíče, něhy, morbidity, cynismu a naivity vyvolanou bizarními událostmi.
  – The Wall Street Journal 

 • Eugenides Jeffrey Foto: © Marte Visser

  Jeffrey Eugenides

  se narodil v Detroitu a studoval na Brownově a Stanfordově univerzitě. Debutoval románem Sebevraždy panen (1993, česky Host 2013). Za svůj román Hermafrodit (2002, česky BB Art 2009), který byl nominován na ceny National Book Critics Circle Award, International IMPAC Dublin Literary Award a francouzskou cenu Prix Médicis, získal Pulitzerovu cenu. Román Hra o manželství (2011, česky Host 2012, nová grafická úprava 2018) byl v užší nominaci na cenu National Critics Circle Award a získal ocenění Prix Fitzgerald a Madame Figaro Literary Prize. V roce 2014 se Eugenides stal členem Americké akademie umění a věd. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se