Upozorňujeme, že osobní odběr objednávek a nákup knih v redakci je možný pouze v pondělí 20.5. Ve dnech od 21. do 24.5. jsme na Světě knihy v Praze. Pro e-shopové objednávky zasílané Českou poštou a GLS se nic nemění. Děkujeme za pochopení.
MENU
 • Připravujeme
Poštovné zdarma od 999 Kč
467 Kč
Doporučená cena 549 Kč
Koupit
 • Rok vydání 2024
 • Počet stran 687
 • ISBN 978-80-275-2066-4
 • Rozměr 145x212 mm
 • Překlad Pavel Černovský
 • Díl 2

Druhá kniha z kultovní série Věrní a padlí od uznávaného autora fantasy Johna Gwynna 

Země vyhnanců jsou rozervány válkou, nejvyšší král Nathair táhne říší a bojuje proti každému, kdo se jeho svatému tažení staví na odpor. 

Mladá dívka Cywen, která byla ponechána vlastnímu osudu, musí bojovat o přežití. Veškerá její naděje na únik se stává marnou ve chvíli, kdy si Nathair uvědomí, kým Cywen je. Nehodlá dopustit, aby mu tak cenný úlovek vyklouzl z rukou. Neboť právě Cywen může být klíčem k zabití toho, kdo nejvíc ohrožuje jeho cestu k moci. 

Válečník Corban mezitím se svou družinou prchá po prohře z domoviny a míří na jediné místo, které jim může poskytnout útočiště. Corban po celou dobu svádí vnitřní boj, aby se stal tím, za kterého jej všichni mají — Jasnou hvězdou a spasitelem Zemí vyhnanců

Svět smrtelníků je natolik pohroužený do bojů o moc a přežití, že nikdo nevnímá největší nebezpečí. Temné síly v Zásvětí osnují plány, jak přivést vojska Padlých do světa těla a tím jednou provždy ukončit odvěkou válku proti Věrným. 

Celý popis

Pro fanoušky temných high fantasy je to kniha jako dělaná. […] Gwynne na nic nečeká, vrší akci za akcí a směřuje k bouřlivému finále.
— Pevnost o románu Moc 

Série, která slibuje stejnou míru komplexnosti a hloubky jako knihy Roberta Jordana z cyklu Kolo času či Píseň ledu a ohně George R. R. Martina.
— Library Journal 

 • Pro fanoušky temných high fantasy je to kniha jako dělaná. […] Gwynne na nic nečeká, vrší akci za akcí a směřuje k bouřlivému finále.
  — Pevnost o románu Moc 

  Série, která slibuje stejnou míru komplexnosti a hloubky jako knihy Roberta Jordana z cyklu Kolo času či Píseň ledu a ohně George R. R. Martina.
  — Library Journal 

 • Gwynne John Foto: © Caroline Gwynne

  John Gwynne

  (nar. 1968) je britský autor fantasy. Narodil se v Singapuru, kde jeho otec sloužil u RAF, a nyní žije ve Walesu. Psát začal při péči o hendikepovanou dceru. Srdce fanoušků si získal čtyřdílnou ságou Věrní a padlí, jejíž první díl Moc (2012) vyšel česky v roce 2023. Na úspěšnou sérii navázal trilogií Of Blood and Bone (O krvi a kostech). V současnosti píše novou sérii Krvopřísežní, kterou zatím tvoří romány Stín bohů (2021, česky 2022) a Hlad bohů (2022, česky 2023). 

   

   

   

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se