MENU

Staré a jiné časy

Poštovné zdarma od 999 Kč
127 Kč
Doporučená cena 149 Kč
Koupit
 • Rok vydání 2002
 • Počet stran 64
 • ISBN 80-7294-064-3
 • Ilustrátor Ivan Wernisch

Martin Reiner (nar. 1964) patří již celou dekádu k autorům, jejichž každá sbírka vzbuzuje nemalou pozornost. Jeho poslední kniha Tání chůze (1998) byla recenzentskou obcí přijata značně rozporuplně. V Reinerově případě tak jistě platí známá teze, že jeho poezii lze obdivovat či zatracovat, ale těžko ji přejít s lhostejností. I jeho nová (v pořadí pátá) sbírka s názvem Staré a jiné časy se jistě nestane jen další z položek letošní podzimní knižní sezony. Přináší opět autorův osobitý styl - tóny ryze poetické i mírně parodické, lehce archaické motivy střídá "zápisník" příběhů prožívaných "tady a teď". Jako jakési autorovo alter ego sbírkou - tedy "starými" i nedávnými časy uplynulého věku - prochází nehrdinský hrdina Jan, jehož postava přirozeně sjednocuje přes všechnu rozmanitost velmi konzistentní soubor textů. Nečekaným, leč jistě příjemným překvapením bude pro milovníky (nejen) literatury ilustrační doprovod knihy. Tvoří jej koláže básníka Ivana Wernische. 

Celý popis
 • Reiner Martin

  Martin Reiner

  Martin Reiner, básník, prozaik a nakladatel, se narodil (1964) a žije v Brně. Vystřídal řadu zaměstnání, v letech 1992–2005 byly jeho aktivity spojeny především s nakladatelstvím Petrov. Poté spisovatel na volné noze. 

  Vydal básnické sbírky Relata refero (1991), Poslední rok (1995), Decimy (1997), Tání chůze (1998), Staré a jiné časy (2002), Pohled z kavárny v Bath (2007), novelu Lázně (1998), výbor fejetonů Plachý milionář přichází (2008). Překládal básně Teda Koosera, které vyšly ve výboru Slasti a strasti (2008). S Michalem Vieweghem a Pavlem Šrutem napsal pohádkovou knihu Tři tatínci a maminka (2009). Jeho román Lucka, Maceška a já (2009) byl nominován na Cenu Magnesia Litera, na Cenu Josefa Škvoreckého a časopis Dolce vita jej označil za Knihu roku. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se