MENU
Poštovné zdarma od 999 Kč
467 Kč
Doporučená cena 549 Kč
Koupit
  • Rok vydání 2022
  • Počet stran 535
  • Dostupné ve formátech PDF, ePUB, MobiPocket
  • ISBN 978-80-275-1025-2
  • Rozměr 135×205 mm
  • Překlad Daniela Orlando
  • Díl 1

Vyškolili ji pro válku. Ona ji hodlá ukončit. 

Když Rin složila kche-ťü — zkoušky určené pro nejnadanější žáky v říši — na výbornou, byl to šok pro všechny: pro hodnotitele, neschopné uvěřit, že válečná sirota z provincie Kohouta by mohla projít bez podvádění, pro Rininy poručníky, plánující svou svěřenkyni vhodně provdat a přijít touto cestou k bohatství, i pro samotnou Rin. Té došlo, že se konečně osvobodila ze života v porobě. To, že se dostala na Sinegard — nejprestižnější vojenskou akademii v Nikanu —, bylo ještě překvapivější. 

Ale překvapení nejsou vždy příznivá. Být na Sinegardu snědá venkovská holka z jihu totiž není lehké. Rin při boji s předsudky soupeřících spolužáků zjistí, že oplývá smrtonosnou, nadpřirozenou mocí — vlohami pro bezmála bájné umění šamanství. Při důkladnějším poznávání svého nadání s pomocí psychoaktivních látek a zdánlivě šíleného učitele se navíc dozví, že bohové, považovaní za dávno mrtvé, jsou živí až příliš a na ovládnutí jejich schopností závisí víc než jen přežití ve škole. 

V nikarské říši totiž vládne mír, ale za úzkým pásem moře stále číhá Mukenský svaz. Ten po první makové válce okupoval Nikan celá desetiletí a ve druhé prohrál vládu nad světadílem jen tak tak. A zatímco se většina obyvatel v klidu věnuje svým životům, někteří vědí, že třetí maková válka může vzplanout kdykoli… 

Celý popis

Pokud máte rádi temnou fantasy pro dospělé, určitě sáhněte po tomto mistrovském díle její nejmladší a možná nejtemnější dcery.
— The Fantasy Book Review 

Maková válka R. F. Kuangové je studií snad každého druhu násilí. Kniha začíná jako epický bildungsroman, a právě když si myslíte, že už nemůže být temnější, tak se to stane. Kuangová vychází z východoasijských dějin, včetně brutality druhé čínsko-japonské války, a poskytuje čtenáři naprosto jedinečný zážitek.
— The Washington Post 

Na rozdíl od jiných temných fantasy jsem tuto knihu nemohl zavřít a zůstat v klidu s vědomím, že je to jen příběh, protože všechny popsané tragédie se skutečně staly. Stejně jako v nejlepších grimdarkových fantasy románech nejsou tyto prvky přítomny jen proto, aby působily hrůzostrašně, ale vypovídají o chmurnějších stránkách lidské povahy.
— Grimdark Magazine 

Kuangová vytváří ambiciózní fantasy převyprávění asijských dějin, plné mistrů bojových umění, filozofujících generálů a bohů. Silný a dramatický start spisovatelské kariéry.
— Publishers Weekly 

  • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
  • Ušetříte 15 %
  • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se