MENU

Ferdinand Leffler

(* 12. 12. 1978) vystudoval obor krajinné plánování v kombinaci se zahradním inženýrstvím na České zemědělské univerzitě. 

Je zakladatelem ateliéru zahradní architektury Flera, který patří k největším v Evropě. Věnuje se projektům soukromého i veřejného prostoru a několikrát se svým týmem získal titul Zahrada roku a další ocenění. Úspěšně realizuje projekty v Evropě i ve světě — v Kanadě, ve Střední Americe nebo na africkém Zanzibaru. 

Je spoluautorem a moderátorem oceňovaného televizního pořadu Ferdinandovy zahrady, jehož druhou sérii odvysílala Česká televize na jaře 2019. Vydal knihu Žijte ve své zahradě (2017; anglicky 2018) a knížku pro děti Kukadýlko (2016).  

Již několik let organizuje pravidelnou výstavu ve veřejném prostoru Umění ve městě. Je spolumajitelem a jedním z kurátorů galerie exteriérového umění Flera Gallery. V rámci projektu Flera Academy pořádá přednášky a workshopy pro veřejnost. Svými vystoupeními a publikacemi usiluje o osvětu v oblasti zahradní architektury a o konstruktivní diskusi mezi odbornou a laickou veřejností. Je propagátorem zodpovědného životního stylu a ekologického přístupu k planetě Zemi. 

Je vášnivým ultramaratonským cyklistou, zpívá v rockové kapele Boys don’t cry, je ženatý, má čtyři děti a tři psy. 

Knihy

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se