• Rok vydání 2018
 • Počet stran 527
 • ISBN 978-80-7577-699-0
 • Rozměr 135×205 mm
 • Překlad Martina Neradová

Jsou velké milostné příběhy devatenáctého století mrtvé? Anebo může takový příběh existovat — avšak napsaný pro dnešní dobu a reflektující realitu feminismu, sexuální svobody, předmanželské smlouvy a rozvodu? 

Madeleine Hannaová je svědomitá studentka anglistiky, která trochu zaspala dobu. Zatímco počátkem osmdesátých let všichni čtou Derridu, ona se šťastně noří do díla Jane Austenové a sester Brontëových — autorek dnes již klasických románů, které se zabývají tématem typickým pro anglickou literaturu viktoriánské doby: jak (ne)uzavřít co možná nejvýhodnější manželství. Na jaře svého posledního ročníku se Madeleine zapíše do kurzu sémiotiky, aby zjistila, „o čem to všichni pořád mluví“. A z důvodů, které nemají nic společného se školou, už život ani literatura nikdy nebudou stejné. Nebudou stejné poté, co se zamiluje do Leonarda Bankheada, člověka se zdánlivě nevyčerpatelnou energií. A už vůbec ne poté, co se v jejím životě znovu objeví Mitchell Grammaticus, který je posedlý myšlenkou, že je mu Madeleine souzena. 

Hra o manželství je zasazena do začátku osmdesátých let a v jejím popředí stojí studentský milostný trojúhelník. Je to vynikající, zábavný, dojemný román o výsluních a vrtkavosti mladé lásky, o zoufalství deprese a o hledání smyslu bytí. Jednota místa a času, typická pro velké romány devatenáctého století, které oslavuje, a také šíře záběru a idejí, to všechno řadí Hru o manželství mezi nejlepší knihy dneška. 

Celý popis

Nikdo není povolanější vyjádřit úzkost mladých než Jeffrey Eugenides. Dokonce ani J. D. Salinger… Autor mapuje Mitchellovo hledání víry, která by zaplnila spirituální prázdnotu v jeho srdci, a také Madeleinino objevování cesty, jak změnit vášeň pro literaturu ve své povolání. […] S neobvyklým pochopením nám připomíná, jaké to je, být mladý a plný ideálů, usilovat o pravou lásku a být zamilovaný do knih a idejí.  

— Michiko Kakutaniová, The New York Times  

 • Nikdo není povolanější vyjádřit úzkost mladých než Jeffrey Eugenides. Dokonce ani J. D. Salinger… Autor mapuje Mitchellovo hledání víry, která by zaplnila spirituální prázdnotu v jeho srdci, a také Madeleinino objevování cesty, jak změnit vášeň pro literaturu ve své povolání. […] S neobvyklým pochopením nám připomíná, jaké to je, být mladý a plný ideálů, usilovat o pravou lásku a být zamilovaný do knih a idejí.  

  — Michiko Kakutaniová, The New York Times  

 • Eugenides Jeffrey Foto: © Marte Visser

  Jeffrey Eugenides

  se narodil v Detroitu a studoval na Brownově a Stanfordově univerzitě. Debutoval románem Sebevraždy panen (1993, česky Host 2013). Za svůj román Hermafrodit (2002, česky BB Art 2009), který byl nominován na ceny National Book Critics Circle Award, International IMPAC Dublin Literary Award a francouzskou cenu Prix Médicis, získal Pulitzerovu cenu. Román Hra o manželství (2011, česky Host 2012, nová grafická úprava 2018) byl v užší nominaci na cenu National Critics Circle Award a získal ocenění Prix Fitzgerald a Madame Figaro Literary Prize. V roce 2014 se Eugenides stal členem Americké akademie umění a věd. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 600 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme už 20 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se