MENU

Pochovejte mě pod podlahu

Poštovné zdarma od 999 Kč
297 Kč
Doporučená cena 349 Kč
Koupit
 • Rok vydání 2020
 • Počet stran 239
 • Dostupné ve formátech PDF, ePub, MobiPocket
 • ISBN 978-80-275-0272-1
 • Rozměr 125×194 mm
 • Překlad Vendula Kratochvílová

Jmenuji se Saša Saveljev. Chodím do druhé třídy a bydlím u babičky a dědečka. Maminka mě vyměnila za zakrslou pijavici a pověsila mě jako závaží na krk babičce. Tak jí na něm už od čtyř let visím.
O příběhu osmiletého Saši a jeho babičky se často hovoří jako o jednom z nejvtipnějších děl moderní ruské literatury. Kritikové jej srovnávají s Forrestem Gumpem či se Spolčením hlupců, dramatický tón některých pasáží zároveň připomíná Ch. Dickense nebo F. M. Dostojevského. Za úspěchem Sanajevova díla bezpochyby stojí neotřelý humor prosazující se navzdory neveselému osudu hlavního hrdiny. Inspirací k příběhu o malém Sašovi byla zajisté i autorova osobní zkušenost — Sanajev totiž skutečně prožil dětství u prarodičů a nesměl se přestěhovat k matce. I proto se mu daří vykreslit rozporuplnou povahu hrdinovy babičky přesvědčivě a v detailech. Kniha je plná někdy groteskních, jindy tragikomických příhod, vyprávěných jazykem malého chlapce, který postupně čtenáři odhaluje, jak křehká může dětská duše být…
Bestseller, který se v Rusku držel více než deset let na špičce literárních žebříčků a kterého se prodalo přes milion výtisků. 

Celý popis

Milovala nás, ovšem s takovou tyranskou zběsilostí, že se z její lásky stávala zbraň hromadného ničení.
Pavel Sanajev v rozhovoru pro Komsomolskou pravdu 

 • Milovala nás, ovšem s takovou tyranskou zběsilostí, že se z její lásky stávala zbraň hromadného ničení.
  Pavel Sanajev v rozhovoru pro Komsomolskou pravdu 

 • Sanajev Pavel Foto: © Vladimir Osichenko

  Pavel Sanajev

  (nar. 1969) je ruský spisovatel, scenárista, režisér, herec a překladatel. V roce 1992 úspěšně absolvoval Gerasimovu všeruskou státní univerzitu kinematografie, obor scenáristika. Vyrůstal u babičky a dědečka, známého sovětského herce Vsevoloda Vasiljeviče Sanajeva. Jeho matka, filmová a divadelní herečka Jelena Sanajevová, se po rozvodu s Pavlovým otcem znovu provdala za Rolana Bykova, rovněž známého herce. Otčím spolu s matkou žádali o svěření malého Pavla do jejich péče, prarodiče však byli proti. Svého nového zetě nikdy nepřijali a dlouho bránili vnukovi vrátit se k matce. Přesto měl Pavel s otčímem vřelý vztah a svůj román věnoval právě jemu. Román Pochovejte mě pod podlahu (1996) se stal bestsellerem, získal uznání literárních kritiků i běžných čtenářů a byl přeložen do více než deseti jazyků. Kromě literatury se Sanajev proslavil také svými filmy Ęŕóíŕńńęčé áëţç (Kaunasskij bljuz; Kaunaské blues, 2004) a Íóëĺâîé ęčëîěĺňđ (Nulevoj kilometr; Nultý kilometr, 2007). 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se