• Rok vydání 2017
  • Počet stran 328
  • ISBN 978-80-7577-106-3
  • Rozměr 135×205 mm
  • Překlad Roman Tilcer

Neodolatelný dublinský zlodějíček aut Mahony odjakživa sdílel svůj svět s přízraky mrtvých. Avšak ta, kterou hledá, mu stále uniká. 

Jako dítě byl Mahony nalezen na schodech sirotčince. Vždycky si myslel, že matka ho buď opustila, nebo zemřela. Když o šestadvacet let později dostane anonymní zprávu, že jí byl násilně odebrán, vydá se do své rodné vesnice Mulderrig, aby zjistil, co se tehdy stalo. Jeho příjezd, tmavé oči a cizácké chování vyvolají mezi místními nebývalý rozruch a obrátí vesnici vzhůru nohama. S pomocí svérázné paní Cauleyové začne Mahony vyslýchat všechny, kdo zmizení jeho matky pamatují. Jenže ne každý v Mulderrigu ho vítá s otevřenou náručí. Do cesty se mu postaví vdova Farellyová a také namyšlený puritánský otec Quinn, který má v úmyslu očistit vesnici jak od Mahonyho, tak od veškerých vzpomínek na jeho hříšnou matku. Úskočný kněz však netuší, že mulderrigští mrtví hodlají prozradit svá tajemství a nyní konečně našli někoho, kdo jim naslouchá… 

Celý popis

Živel je magickorealistická vražedná mystery odehrávající se na irském venkově, v níž mrtví hrají stejně důležitou roli jako živí.
- Louis de Berničres, autor knihy
Mandolína kapitána Correliho 

Propojte film Pod Mléčným lesem, knihu Třetí strážník a detektivky Agathy Christie a dostanete Živel. Jde o velmi neobvyklý příběh zasazený do velmi neobvyklé irské vesnice, plné temných tajemství a okouzlujících postav (z nichž ne všechny jsou dosud naživu). Bohatě imaginativní, úžasně originální a velice, velice zábavná kniha, která se od první stránky žene vpřed. Nesmírně příjemné čtení.
- L. Stedmanová, autorka knihy
Světlo mezi oceány 

  • Neplatíte poštovné ani balné
  • Ušetříte 15 %
  • Knihy vydáváme už 20 let

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se