MENU

Zimní les

Poštovné zdarma od 999 Kč
195 Kč
Doporučená cena 229 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2009
 • Počet stran 213
 • ISBN 978-80-7294-308-1
 • Překlad Tomáš Kačer

Vypravěčem románu je londýnský novinář Redmond Hatch, který se v osmdesátých letech dvacátého století vrací do krajiny svého dětství, zapadlého irského městečka, aby zde zdokumentoval změny, jimiž prochází moderní irská společnost. Setká se s lidovým hudebníkem Nedem Strangem, jehož povídačky ho brzy uchvátí. Až mnohem později se Hatch dozví, že Strange byl pedofilní vrah, který skončil život sebevraždou ve vězení. Hatchovi se mezitím rozpadá manželství, jeho žena prohlašuje, že se na ní dopustil násilí, a dosáhne toho, že je na něj uvalen soudní zákaz styku s rodinou. Hatch ze zoufalství začne pít a v jeho nemocné duši hraje čím dál větší roli přízračná postava Neda Strange. Nakonec předstírá sebevraždu a vytvoří si novou identitu. Věří, že by se mohl v Neda Strange proměnit, a náhodné setkání s bývalou manželkou ho postrčí do bodu, z nějž není návratu. 

Celý popis

Zimní les v oslnivě brilantním stylu zkoumá konflikt starého a nového v moderní irské společnosti. O toto téma se již dříve pokusili mnozí autoři, dokonce i sám McCabe, ale zřejmě nikdy nebylo zpracováno tak osvíceně a obratně jako v této knize.
The Guardian 

Ve skutečnosti je Zimní les gotickým duchařským příběhem… Stejně jako Stephen King i Patrik McCabe ví, jak zahalit pop-kulturu pochmurnou deziluzí. McCabe je navíc ještě působivější než King (či kdokoliv jiný). Zimní les je horečnatý sen o románu.
New York Book Review 

 • Zimní les v oslnivě brilantním stylu zkoumá konflikt starého a nového v moderní irské společnosti. O toto téma se již dříve pokusili mnozí autoři, dokonce i sám McCabe, ale zřejmě nikdy nebylo zpracováno tak osvíceně a obratně jako v této knize.
  The Guardian 

  Ve skutečnosti je Zimní les gotickým duchařským příběhem… Stejně jako Stephen King i Patrik McCabe ví, jak zahalit pop-kulturu pochmurnou deziluzí. McCabe je navíc ještě působivější než King (či kdokoliv jiný). Zimní les je horečnatý sen o románu.
  New York Book Review 

 • McCabe Patrick

  Patrick McCabe

  Patrick McCabe (nar. 1955) je irský spisovatel. Debutoval románem Řeznickej kluk (The Butcher Boy, 1992; česky 1999), který byl nominován na Booker Prize a brzy se mu dostalo i filmové podoby. K dalším jeho románům patří například Mrtvá škola (The Dead School, 1995), Snídaně na Plutu (Breakfast on Pluto, 1998; rovněž zfilmováno) nebo Smaragdoví bacili Irska (Emerald Germs of Ireland, 2001). Jeho nejnovější román, Zimní les (Winterwood, 2006), byl nominován na Irský nezávislý román roku 2007. McCabe žije v Clones s manželkou Margot Quinnovou. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se