MENU

Volavčí sítě

Po stopách třetího odboje

Poštovné zdarma od 999 Kč
280 Kč
Doporučená cena 329 Kč
Koupit
  • Rok vydání 2012
  • Počet stran 288
  • ISBN 978-80-7294-663-1

Černobílá fotografie lidské lebky je vystavena za výkladem v Tišnově u Brna. Lebka má v čele díru. Průstřel. Není to zrovna pěkný pohled. Píše se rok 1951. Fotografie má všem ukazovat, jak krutí jsou ti, kteří se rozhodli zapojit do protikomunistického odboje. Neváhají sáhnout po zbrani a obětovat lidský život! Jaký byl ale skutečný příběh, který skončil popravou dvou nešťastných studentů z Tišnova — Vlastimila Železného a Aloise Pokorného? A jak vlastně vypadala jejich odbojová skupina JAN a vůbec odboj v okolním kraji?  

Kniha autorské dvojice Luděk Navara a Miroslav Kasáček se pokouší rozplést pozadí této smutné události — ukazuje se, že s tragédií je spojena celá řada dalších příběhů i konkrétních osudů těch, kteří měli odvahu postavit se na odpor se zbraní v ruce. Autoři vycházejí z původních dobových pramenů i vzpomínek pamětníků a řada dokumentů bude zveřejněna vůbec poprvé. Stejně jako v předchozí knize Příběhy třetího odboje doplňují vyprávění celou řadou autentických fotografií a archiválií. 

Celý popis
  • Navara Luděk Foto: @ archiv autora

    Luděk Navara

    (nar. 1964) je novinář, scenárista a spisovatel literatury faktu, spolupracuje především s Českou televizí a deníkem Aktuálně.cz. Je nositelem novinářské Ceny Karla Havlíčka Borovského, Ceny Antonína Švehly a stříbrné Svatovojtěšské medaile. Zabývá se mimo jiné zločiny komunismu a nacismu. Je autorem knih Smrt si říká Tutter. Nacistický vrah ve službách StB (2002) a tří svazků Příběhů železné opony (2004, 2006, 2007; nové, doplněné vydání 2019), které se staly předlohou pro stejnojmenný televizní seriál. Společně s Miroslavem Kasáčkem napsal několik knih o třetím odboji a komunistických represích v padesátých letech: Mlynáři od Babic (2008), Příběhy třetího odboje (2010), Volavčí sítě (2012), Na útěku. Neuvěřitelný příběh Josefa Brykse (2014), A přece budu blízko. Život a mučednická smrt kněží Jana Buly a Václava Drboly od Babic (2016) a Musím jít odvážně vpřed! Tragický osud bojovníka Petra Křivky (2019). 

    Více
    Kasáček Miroslav Foto: @ archiv autora

    Miroslav Kasáček

    (nar. 1937) je zakladatelem občanského sdružení Paměť, které prostřednictvím konferencí, výstav a různých publikací mapuje a zveřejňuje příběhy komunistického bezpráví. V roce 1970 byl pro své postoje propuštěn ze zaměstnání a musel pracovat v dělnických profesích ve společnosti Brněnské veletrhy a výstavy, kde byl po revoluci jmenován ředitelem závodu výroby a montáže. Rodiče jeho manželky Marie Melkusové byli perzekvováni komunistickým režimem v souvislosti s tragickými událostmi v Babicích na Třebíčsku. Ze shromážděných vzpomínek rodiny, pamětníků a písemných svědectví spolu s Luďkem Navarou napsal knihu Mlynáři od Babic (2008) a další knihy: Příběhy třetího odboje (2010), Volavčí sítě (2012), Na útěku. Neuvěřitelný příběh Josefa Brykse (2014), A přece budu blízko. Život a mučednická smrt kněží Jana Buly a Václava Drboly od Babic (2016) a Musím jít odvážně vpřed! Tragický osud bojovníka Petra Křivky (2019). 

    Více
  • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
  • Ušetříte 15 %
  • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném newsletteru ve své emailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se