Upozorňujeme, že osobní odběr objednávek a nákup knih v redakci je možný pouze v pondělí 20.5. Ve dnech od 21. do 24.5. jsme na Světě knihy v Praze. Pro e-shopové objednávky zasílané Českou poštou a GLS se nic nemění. Děkujeme za pochopení.
MENU

Vetešník

Poštovné zdarma od 999 Kč
288 Kč
Doporučená cena 339 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2019
 • Počet stran 317
 • ISBN 978-80-7577-831-4
 • Rozměr 135×205 mm
 • Překlad Petra Johana Poncarová

Samotářská pečovatelka a nevrlý vetešník v domě plném tajemství… 

Maud Drennanová žije samotářským životem a útěchu nachází ve svém povolání pečovatelky o seniory. Chybějící pud sebezáchovy ji dovede k prahu pana Flooda, nevrlého vetešníka, který dohání k šílenství jak městské úředníky, tak pečovatele. Maud je jeho poslední nadějí, že bude moci ve svém domě zůstat. Z temných koutů rozlehlého sídla, obydleného smečkou divokých koček, se mezi hromadami haraburdí záhy začnou za znepokojivých okolností vynořovat podivná rodinná tajemství. Maud se záhadám snaží přijít na kloub a není na to sama — do amatérského vyšetřování se s vervou zapojuje její svérázná bytná i prostořecí duchové svatých, kteří se Maud od dětství zjevují. Byla smrt krásné manželky pana Flooda skutečně nehoda? Jak s rodinou Floodových souvisí zmizení školačky v Dorsetu? A co má za lubem Floodův úlisný syn? 

Celý popis

Amatérské vyšetřování, černá komedie, rodinná sága… Vetešník v sobě spojuje spoustu žánrů. Jess Kiddová je prozaička s talentem básnířky.
– The Guardian 

Vynikající román. Vybroušené a vtipné postřehy, neotřelé a barvité popisy. Vetešník je dalším přesvědčivým dílem velice talentované autorky.
– The Sunday Times 

Příběh plný neočekávaných zvratů s originální příměsí hororu, který byste si neměli nechat ujít.
– The Financial Times 

 • Amatérské vyšetřování, černá komedie, rodinná sága… Vetešník v sobě spojuje spoustu žánrů. Jess Kiddová je prozaička s talentem básnířky.
  – The Guardian 

  Vynikající román. Vybroušené a vtipné postřehy, neotřelé a barvité popisy. Vetešník je dalším přesvědčivým dílem velice talentované autorky.
  – The Sunday Times 

  Příběh plný neočekávaných zvratů s originální příměsí hororu, který byste si neměli nechat ujít.
  – The Financial Times 

 • Kiddová Jess Foto: © Travis McBride

  Jess Kiddová

  (*1973) se narodila a vyrostla v Londýně ve velké rodině pocházející z irského hrabství Mayo. Vystudovala literaturu a tvůrčí psaní, které později také vyučovala. Ve své dizertační práci se zabývá tím, jak lze pomocí různorodých stylů a žánrů vytvořit novou, hybridní podobu detektivky. Její debutový kriminální román Živel (2016, česky 2017) se dostal do užší nominace na Irish Book Awards 2016. Vetešník (2018) je jejím druhým románem. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se