MENU

Venuše spící v krajině

Poštovné zdarma od 999 Kč
152 Kč
Doporučená cena 179 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2004
 • Počet stran 184
 • ISBN 80-7294-134-8

Muž sedící ve tmě, probírající vlastní život...  

„Jako nějaký šaman, který ková meč. Modlím se, žhavím, kovám, kalím, ohýbám, překládám, žhavím, kovám, kalím... - Dokola a dokola, donekonečna, až bude dosaženo absolutní čistoty, pružnosti a tvrdosti," říká hrdina Drašnarova vyprávění o uzavřené spirále svého monologu. 

Pomocí toku vzpomínek a reflexí na život pokrývající tři různé kontinenty, Ameriku, Evropu a Asii, Drašnar vytvořil nejenom pozoruhodný portrét člověka chyceného ve smyčce vlastní mysli, ale i fascinující studii současné krize mužské mytologie a jejich pradávných symbolů. 

Výpověď o hledání ideálu krásy, síly a moudrosti, o slávě, penězích a umění, výpověď o módě a šermu, o ženách a dobrodružstvích, o strachu ze stáří a smrti a o tom, co s člověkem zůstane, když vše nepodstatné zmizí - o lásce a o přátelství. 

Nic víc. 

Celý popis
 • Jiří Drašnar

  Narodil se roku 1948 v Náchodě. Po střední škole studoval rok na VŠE v Praze, potom vykonával různé pomocné práce. V roce 1969 byl zatčen za vyhýbání se pracovní povinnosti a odsouzen k podmíněnému trestu. Roku 1970 jej přijali na FAMU (obor filmová a televizní režie), ovšem o tři roky později následovalo vyloučení ze školy. Dalších šest let pracoval jako domovník, asistent režie v Krátkém filmu, umývač oken či noční hlídač. V roce 1979 emigroval, nejprve do Rakouska, poté do USA. Od roku 1982 žije v Kalifornii. S Jiřím Drašnarem vstoupil do české literatury svébytný experimentátor, jehož prózy „provokují a zneklidňují“ (A. Haman). Výrazně profilovaný náhled na svět vycházející z bohaté životní zkušenosti spolu s formálním experimentátorstvím činí z Drašnarových textů dynamická a inspirativní podobenství přesahující horizont současnosti. Přes časté střídání žánrů a stylů lze celkem zřetelně vystopovat autorovo ústřední téma: na počátku stojí osobní příběh, který tvůrce zobecní a nechá přerůst do širšího, většinou kataklyzmatického obrazu dějin. Za kašírovanými kulisami moderní historie totiž nalézá rozvrácený řád světa a narušenou integritu současného člověka. Přesto jeho hrdinové nerezignují na hledání autentického života, byť zpravidla nedosahují cíle. Do českého kontextu – po dílčích publikačních výstupech v zahraničí – se Jiří Drašnar zařadil roku 1992 prozaickým triptychem Desperádos informačního věku. Svůj specifický náhled dějinných mechanismů Drašnar plně rozvinul ve druhém románu nazvaném O revolucích, tajných společnostech a genetickém kódu (1996). Zatím posledním vydaným dílem Jiřího Drašnara je román Venuše spící v krajině (2004). 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se