MENU
Poštovné zdarma od 999 Kč
212 Kč
Doporučená cena 249 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2010
 • Počet stran 208
 • ISBN 978-80-7294-375-3
 • Překlad Alan Beguivin

Ve starobylém venkovském kostelíku a večer na nedalekém statku se koná velkolepá svatba. Snoubenci, jejich rodiny i sezvaní hosté patří ke společenské smetánce – advokáti, lékaři, podnikatelé. Svatba je promyšlena do posledního detailu, nic nesmí narušit dokonalou oslavu. Průběh dne popisuje postupně několik účastníků svatby, každý z nich vidí události jinak, každý v nich hraje jinou roli. Jejich prožitky a pocity se vzájemně doplňují. Pod lesklým povrchem dokonalé svatby se však objevuje mnohem drsnější skutečnost. Navzdory svému hmotnému zajištění je jen málokterý z hostů skutečně šťastný. Řeší traumata rodinného života, svázanost společenskými konvencemi, pomstychtivost a závist i staré „kostlivce ve skříni", kteří jsou dílem všudypřítomného pokrytectví. 

Ve Francii se kniha setkala s velkým čtenářským úspěchem a objevila se na předních místech žebříčků prodejnosti. V roce 2007 získal román cenu Prix des Lecteurs du Livre de Poche a v současné době vychází v jedenácti zemích. Desátého března 2010 se konala premiéra stejnojmenného francouzského filmu, natočeného na motivy této knihy. 

Celý popis

Čtenář, coby čestný host na svatbě, se přímo kochá touto jemnou studií lidských mravů. Autorka projevila při zkoumání „lidské komedie" až entomologický talent. Její Věnečky lze doporučit všem, leda snad s výjimkou nastávajících manželů.
Marianne Payot, L'Express 

 • Čtenář, coby čestný host na svatbě, se přímo kochá touto jemnou studií lidských mravů. Autorka projevila při zkoumání „lidské komedie" až entomologický talent. Její Věnečky lze doporučit všem, leda snad s výjimkou nastávajících manželů.
  Marianne Payot, L'Express 

 • Le Calletová Blandine Foto: © David Balicki

  Blandine Le Calletová

  Blandine Le Calletová (nar. 1969) se chtěla stát spisovatelkou už v deseti letech. Po studiích na Ecole normale supérieure ve Fontenay-Saint Cloud působila jako profesorka latiny na univerzitě Paris XII Val de Marne. Vedle studia klasické filozofie a latinské literatury se věnovala ideji monstrozity ve starověkém Římě a v roce 2005 publikovala esej Řím a jeho příšery – Zrod filozofického a rétorického konceptu. Její první román Věnečky vyšel v roce 2006. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se