Upozorňujeme, že osobní odběr objednávek a nákup knih v redakci je možný pouze v pondělí 20.5. Ve dnech od 21. do 24.5. jsme na Světě knihy v Praze. Pro e-shopové objednávky zasílané Českou poštou a GLS se nic nemění. Děkujeme za pochopení.
MENU

V budoucnosti spadne nové operní umění s nebe z čista jasna

(moderní problémy opery)

Poštovné zdarma od 999 Kč
186 Kč
Doporučená cena 219 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2003
 • Počet stran 230
 • ISBN 80-7294-074-0

Kniha je v mnoha ohledech dílem průlomovým. Tím nejzjevnějším je její syntetičnost, snaha překračovat hranice mezi žánry - hudbou, divadlem, literaturou - nechávat inspirovat jeden druhým, nechávat jeden ve druhém prorůstat. Současně se zde stírá hranice mezi reflexí a původní tvorbou nebo, jinak řečeno, Kofroň dokáže interpretovat operní dílo skrze jemnou sémantickou analýzu stejně jako tím, že je „přečte jinak", přetvoří v dílo nové a originální. A konečně i sám zde prezentuje svá původní libreta. 

Nad Kofroňovou knihou tak především vyvstává otázka, kde (pakliže vůbec) je hranice mezi interpretací a původním dílem. Takřka jakákoliv věta z dopisu nebo článek se může stát předmětem dalekosáhlé úvahy o budoucnosti opery stejně jako materiálem pro operu samu. Mimo jiné právě v tomto ohledu je Kofroňova kniha výjimečná a inspirativní. 

Celý popis
 • Petr Kofroň

  (1955) vystudoval skladbu a dirigování. V roce 1983 spoluzaložil Agon Orchestra, v němž působí jako dirigent a dramaturg. Napsal několik knih o hudbě (Třináct analýz, Grafické partitury a koncepty, Tón ne! aj.). V posledních letech se stále více obrací k popu a rocku — je autorem muzikálu Magická flétna (2006), opery Mai 68 (2008) a bigbandového quasijazzu, např. Symfonie Titan (2005) a Magor (2008). Od roku 2013 je uměleckým ředitelem Opery Národního divadla a Státní opery. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se