Upozorňujeme, že osobní odběr objednávek a nákup knih v redakci je možný pouze v pondělí 20.5. Ve dnech od 21. do 24.5. jsme na Světě knihy v Praze. Pro e-shopové objednávky zasílané Českou poštou a GLS se nic nemění. Děkujeme za pochopení.
MENU

Těžké duše

  • Bestseller
Poštovné zdarma od 999 Kč
339 Kč
Doporučená cena 399 Kč
Koupit
  • Rok vydání 2024
  • Počet stran 359
  • Dostupné ve formátech PDF, ePUB, MobiPocket
  • ISBN 978-80-275-2009-1
  • Rozměr 135×205 mm

Román o životních přešlapech, muzice a střetu boomerů s mladou generací 

Johanesovi táhne na padesát. Živí se vyklízením bytů, má za sebou rozvod a ve střídavé péči dospívající dceru. A na krku jeden sexuální skandál. A především tři kamarády, s nimiž ho spojuje láska k heavy metalu i frustrace ze současného světa, kterému z různých důvodů přestávají rozumět. 

Johanesův stereotypní život, zaplněný tvrdou fyzickou prací a hospodským tlacháním, pravidelně narušuje jen dcera Žofie. Oč víc je nezkušená, o to progresivnější názory na otce a život jeho generace zastává. Zvlášť když Johanes nemá problém s konzumací masa a na ženy se pořád dívá jako na objekty. Horší ale je, že ani on sám se v sobě nevyzná — je jen obyčejný chlap, který souhrou nešťastných okolností tak trochu selhal, nebo zavrženíhodný sexuální predátor? A záleží víc na tom, jak se ke svému prohřešku postaví sám Johanes, jeho dcera, nebo snad celá společnost? A jak mu v tom všem pomáhá humor, nadhled — a taky znovuobjevená elektrická kytara? 

Od autorky úspěšného románu Havířovina 

Celý popis

Hadj Moussa si všímá všemožných klišé, autenticity a prvoplánově lákavých témat, která s notnou dávkou ironie výstižně reflektuje.
— Anna Pýchová o románu Havířovina, Deník N 

Hledala jsem odpověď na otázku, jak se žije se škraloupem sexuálního predátora — jak se s ním vyrovnává nejen dotyčný, ale i jeho okolí. Přemýšlela jsem o tom, co si muži myslí o současném světě, jak vnímají ženy kolem sebe, jak se vyrovnávají s neodbytným pocitem, že líp už bylo, ale i o různých nálepkách typu boomer, aktivistka nebo stárnoucí bílý muž. Ke všem hrdinům své knihy jsem se snažila být upřímná, kritická, ale i laskavá a hledající porozumění, protože nějaké to břemeno si v životě táhne každý z nás.
— Iva Hadj Moussa, autorka
 

  • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
  • Ušetříte 15 %
  • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se