MENU

Stravitelná ekonomie

Hladový ekonom vysvětluje svět

 • Připravujeme
Poštovné zdarma od 999 Kč
339 Kč
Doporučená cena 399 Kč
Koupit
 • Rok vydání 2023
 • Počet stran 268
 • ISBN 978-80-275-1795-4
 • Rozměr 135×210 mm
 • Překlad Petr Ondráček

Pestrý jídelníček prospívá každému — lidem i ekonomikám. 

Chod státu, společnosti i našich životů do velké míry určuje ekonomika: hladina inflace, úrokové sazby, měnová politika a tak dále. Podle čeho se však řídí samotné hospodářství a všechny jeho dimenze? Běžný člověk se často může cítit zavalený koncepty, čísly a ukazateli a někdy mu nezbývá než důvěřovat expertům. Stalo se tak možná nevyhnutelné — světové ekonomiky se v posledních desetiletích řídí převážně dominantní ekonomickou doktrínou co nejvolnějšího trhu. Ale stejně jako člověku, tak i hospodářství jednotvárnost škodí. 

Ekonom Ha-Joon Chang se to pokouší změnit. Ve své nesmírně čtivé knize Stravitelná ekonomie přibližuje ty nejzásadnější ekonomické koncepty na něčem, co je blízké každému — na jídle a jeho příběhu. Dovíme se tak něco o čokoládě, kimči nebo ančovičkách a zároveň o produktivitě práce, nesamozřejmé volnosti trhů nebo automatizaci. Ha-Joon Chang tak zábavně boří mnohé ekonomické mýty, aniž by zabředl do odborné hantýrky. A taky dělá chutě… 

Celý popis

Chang má jedinečný dar srozumitelně vysvětlit komplexní myšlenky. A ať už pojednává o jídle, nebo o ekonomii, vždy píše opravdu s chutí.
— The Sunday Times 

 • Chang má jedinečný dar srozumitelně vysvětlit komplexní myšlenky. A ať už pojednává o jídle, nebo o ekonomii, vždy píše opravdu s chutí.
  — The Sunday Times 

 • Chang Ha-Joon

  Ha-Joon Chang

  (nar. 1963) je korejský ekonom se specializací na rozvojovou ekonomii. Přes třicet let působil jako profesor ekonomie na University of Cambridge, nyní pracuje na obdobné pozici na University of London. Sloužil jako ekonomický konzultant pro řadu světových institucí: Světovou banku, Oxfam nebo různé orgány OSN. Napsal řadu odborných i popularizačních publikací, z nichž některé jako Kicking Away the Ladder (Odkopnout žebřík, 2003) vyvolaly nejen v ekonomické obci velmi živé diskuse. Z jeho knihy Economics: The User’s Guide (Ekonomie. Příručka pro uživatele, 2014) se stal mezinárodní hit. Stravitelná ekonomie (2022) je jeho poslední kniha. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se