MENU

Stravitelná ekonomie

Hladový ekonom vysvětluje svět

Poštovné zdarma od 999 Kč
339 Kč
Doporučená cena 399 Kč
Koupit
 • Rok vydání 2023
 • Počet stran 264
 • Dostupné ve formátech PDF, ePUB, MobiPocket
 • ISBN 978-80-275-1795-4
 • Rozměr 135×210 mm
 • Překlad Petr Ondráček

Pestrý jídelníček prospívá každému — lidem i ekonomikám. 

Chod státu, společnosti i našich životů do velké míry určuje ekonomika: hladina inflace, úrokové sazby, měnová politika a tak dále. Čím se však řídí samotné hospodářství a všechny jeho dimenze? Obyčejný člověk se často může cítit zavalen koncepty, čísly a ukazateli a někdy mu nezbývá než důvěřovat expertům. Odborníci jsou však také jenom lidé. A tak v návaznosti na politický vývoj posledních desetiletí možná došlo k nevyhnutelnému — světové ekonomiky se v současnosti převážně řídí dominantní ekonomickou doktrínou volného a neregulovaného trhu. Ale stejně jako člověku, i hospodářství jednotvárnost škodí. 

Ekonom Ha-Joon Chang se pokouší ukázat, že přemýšlení o ekonomice nemusí být pouze záležitostí pro pár zasvěcených a že je příliš důležitá na to, aby ji obestřel laikům nepřístupný expertní jazyk. Ve své čtivé knize Stravitelná ekonomie vysvětluje ty nejzásadnější ekonomické koncepty na příkladu něčeho, co je blízké každému — na jídle a jeho příběhu. Dozvíte se leccos o čokoládě, kimčchi nebo ančovičkách a zároveň o produktivitě práce, nesamozřejmé volnosti trhů nebo automatizaci. Ha-Joon Chang tak zábavně boří mnohé ekonomické mýty, aniž zabředá do odborné hantýrky. A taky vám dělá chutě… 

Celý popis

Chang má jedinečný dar srozumitelně vysvětlit komplexní myšlenky. A ať už pojednává o jídle, nebo o ekonomii, vždy píše opravdu s chutí.
— The Sunday Times 

 • Chang má jedinečný dar srozumitelně vysvětlit komplexní myšlenky. A ať už pojednává o jídle, nebo o ekonomii, vždy píše opravdu s chutí.
  — The Sunday Times 

 • Chang Ha-Joon

  Ha-Joon Chang

  (nar. 1963) je korejský ekonom se specializací na rozvojovou ekonomii. Přes třicet let působil jako profesor ekonomie na University of Cambridge, nyní zastává obdobnou pozici na University of London. Pracoval jako ekonomický konzultant pro řadu světových institucí: Světovou banku, Oxfam nebo různé orgány OSN. Napsal řadu odborných i popularizačních publikací, z nichž některé, jako například Kicking Away the Ladder (Odkopnout žebřík, 2003), vyvolaly nejen v ekonomické obci velmi živé diskuze. Z jeho knihy Economics: The User’s Guide (Ekonomie. Příručka pro uživatele, 2014) se stal mezinárodní hit. Stravitelná ekonomie (2022) je zatím jeho posledním titulem. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se