MENU

Šalina do stanice touha

Poštovné zdarma od 999 Kč
280 Kč
Doporučená cena 329 Kč
Koupit
 • Rok vydání 2020
 • Počet stran 293
 • Dostupné ve formátech PDF, ePub, MobiPocket
 • ISBN 978-80-275-0188-5
 • Rozměr 130×200 mm

Do české literatury se vrací humor! A s románem Ivy Hadj Moussa ani ne tak moudrý a laskavý, jako spíše ironický, jízlivý a velmi nemilosrdný. 

Říká se, že naše sny a tužby jsou motorem pokroku a činí lidský život neobyčejným. Je pouze otázkou, zda to platí i v případě, kdy toužíme po tom, co patří někomu jinému. A jsme-li ochotni jít si pro to i přes mrtvoly. 

Redaktorce lifestylového magazínu Sandře a nezaměstnatelnému fluktuantovi Mirkovi však ke štěstí stále něco chybí: peníze. A v případě Sandry také popularita na sociálních médiích. Přitom si na rozdíl od ostatních právě tohle zaslouží. Zatímco Mirek se zmítá ve spirále dluhů a jeho podnikatelské záměry pravidelně troskotají, Sandra se seznámí se slavným, byť poněkud neduživým skladatelem Johannesem. V hlavě se jí zrodí jednoduchý nápad, který má její a Mirkův život obrátit vzhůru nohama. A taky obrátí. 

Celý popis

V nákupním centru si vyzkoušela dva páry bot a žlutý kabátek s páskem, ve kterém vypadala jako pampeliška a ve kterém vynikl její štíhlý pas. Fotku poslala Mirkovi: „Co myslíš?“ Mirek obratem poslal zpátky srdíčko. To se dalo vyložit několika způsoby, ale nejpravděpodobnější interpretace byla „sluší ti, ale prosím tě, teď si ten debilní kabát nekupuj“. Sandra věděla, že Mirek by za ni utratil všechny peníze světa, kdyby… kdyby neměl dluh skoro půl milionu a exekuci na krku. Podrazili ho, svině. 

Fotku z kabinky dala na Instagram, aby to vypadalo, že si kabát skutečně kupuje. 

Přidala emotikon žlutého slunce a napsala: Když nesvítí slunce, svítím já. #sun #shine #czechgirl

Připadalo jí to hluboké.
— ukázka z knihy 

 • V nákupním centru si vyzkoušela dva páry bot a žlutý kabátek s páskem, ve kterém vypadala jako pampeliška a ve kterém vynikl její štíhlý pas. Fotku poslala Mirkovi: „Co myslíš?“ Mirek obratem poslal zpátky srdíčko. To se dalo vyložit několika způsoby, ale nejpravděpodobnější interpretace byla „sluší ti, ale prosím tě, teď si ten debilní kabát nekupuj“. Sandra věděla, že Mirek by za ni utratil všechny peníze světa, kdyby… kdyby neměl dluh skoro půl milionu a exekuci na krku. Podrazili ho, svině. 

  Fotku z kabinky dala na Instagram, aby to vypadalo, že si kabát skutečně kupuje. 

  Přidala emotikon žlutého slunce a napsala: Když nesvítí slunce, svítím já. #sun #shine #czechgirl

  Připadalo jí to hluboké.
  — ukázka z knihy 

 • Hadj Moussa Iva Foto: © Radouane Hadj Moussa

  Iva Hadj Moussa

  (nar. 1979) vystudovala psychologii na Masarykově univerzitě v Brně. Je autorkou knih Šalina do stanice touha (2020), Démon ze sídliště (2021), Havířovina (2022) a Těžké duše (2024). Kromě psaní se věnuje psychoterapii dětí a dospívajících, občas píše reklamní texty a pokouší se kreslit vtipy. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se