MENU

Případ Collini

Poštovné zdarma od 999 Kč
212 Kč
Doporučená cena 249 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2018
 • Počet stran 168
 • ISBN 978-80-7577-253-4
 • Rozměr 135×205 mm
 • Překlad Ondřej Šebesta

Vražda. Vrah. A žádný motiv. 

Fabrizio Collini pracoval čtyřiatřicet let jako nástrojař v Mercedesu a nedávno odešel do důchodu. Je to tichý, nenápadný muž a nic nenasvědčuje tomu, že by dokázal komukoli ublížit. A přesto v jednom z nejluxusnějších berlínských hotelů brutálním způsobem zavraždí slavného průmyslníka. 

Colliniho případ dostane na starost Caspar Leinen, mladý advokát toužící zahájit kariéru verdiktem „nevinen“. Brzy však nastanou komplikace — Leinen totiž zjistí, že ho s obětí pojí osobní vztah. Vrah navíc odmítá prozradit svůj motiv a s kýmkoli hovořit. Leinen se pustí do pátrání a narazí na stopu, která mu odhalí strašlivou kapitolu z dějin německé justice, spojenou s obdobím druhé světové války. Kolik je toho ochoten obětovat, aby vynesl pravdu na světlo? 

Celý popis

Schirachovy věty jsou přesné a věcné. Na to, aby čtenáře upoutal, si nemusí pomáhat klasickými triky detektivek. Zkrátka vypráví příběh ?— prostý a dechberoucí.
- Neues Deutschland 

Ferdinand von Schirach ve svém skvělém prvním románu Případ Collini vypráví víc než jen napínavý kriminální příběh — zajímá ho právo oběti na odplatu a také to, jak se německé soudnictví vypořádalo s nacistickou minulostí.
- Berner Zeitung 

 • Schirachovy věty jsou přesné a věcné. Na to, aby čtenáře upoutal, si nemusí pomáhat klasickými triky detektivek. Zkrátka vypráví příběh ?— prostý a dechberoucí.
  - Neues Deutschland 

  Ferdinand von Schirach ve svém skvělém prvním románu Případ Collini vypráví víc než jen napínavý kriminální příběh — zajímá ho právo oběti na odplatu a také to, jak se německé soudnictví vypořádalo s nacistickou minulostí.
  - Berner Zeitung 

 • Schirach Ferdinand von Foto: © Michael Mann

  Ferdinand von Schirach

  (nar. 1964 ) je jedním z nejprestižnějších berlínských advokátů, zastupuje průmyslníky, slavné osobnosti, příslušníky podsvětí i běžné občany. Jako spisovatel dosáhl úspěchu hned s první sbírkou povídek Zločiny (2009, česky Knižní klub 2011), která se stala bestsellerem, vyšla ve více než třiceti zemích a autor za ni obdržel Kleistovu cenu. Na podzim 2018 vychází v nakladatelství Host také jeho povídková sbírka Vina

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se