Upozorňujeme, že osobní odběr objednávek a nákup knih v redakci je možný pouze v pondělí 20.5. Ve dnech od 21. do 24.5. jsme na Světě knihy v Praze. Pro e-shopové objednávky zasílané Českou poštou a GLS se nic nemění. Děkujeme za pochopení.
MENU

Poslední píseň z Isfahánu

Poštovné zdarma od 999 Kč
229 Kč
Doporučená cena 269 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2014
 • Počet stran 215
 • ISBN 978-80-7294-895-6
 • Překlad Petr Christov

Šáh padl a Islámská republika zakázala ženám zpívat na veřejnosti. Roxana, známá popová zpěvačka, musela z Íránu uprchnout. Přesto se však ještě jednou po letech vrací do rodného města Isfahánu, aby tam potají uspořádala svůj poslední koncert. Její mrtvola je nalezena v opuštěném divadle, na místě činu leží hedvábné tulipány, symbol mučedníků revoluce. O čtyřiadvacet hodin později je zabita jiná isfahánská zpěvačka a vedle mrtvého těla se opět objeví kytice květů. 

Mona, liberální porodní asistentka a Roxanina přítelkyně z dětství, si začne klást otázky. Kdo mohl chtít tyto ženy umlčet? A nemohly by vraždy, které připomínají práci sériového vraha, být ve skutečnosti zástěrkou politických zločinů?  

V tu chvíli přichází na scénu Narek, mladý novinář, který vyrostl ve Francii, ale pochází z Íránu. Využije svého dvojího občanství a přijede podat svědectví o zemi rozbouřené po nedávných zmanipulovaných prezidentských volbách. Úředník z íránského Ministerstva pro kulturu a islámskou osvětu ho však raději vysílá do Isfahánu, aby psal o případu zavražděných zpěvaček. Narekovi je jasné, že ho chce pouze vystrnadit z hlavního města otřásaného demonstracemi proti prezidentu Ahmadínežádovi, ale může snad odmítnout? Když se však ponoří do vyšetřování případu takzvaného tulipánového vraha, začne odhalovat nečekaně temný příběh. 

Knihu přeložil Petr Christov. 

Celý popis

Thriller, který se snaží posouvat hranice, aby zachytil náladu společnosti. Naďri Nahapétianová, pařížská novinářka narozená v Teheránu, čtenářům pootevírá dveře neprůhledného Íránu Mahmúda Ahmadínežáda. Tento román syčí jako velká sklenice Pársí-Coly a od začátku do konce žongluje s paradoxy národa, který je mnohem složitější, než by se mohlo zdát.
– Le Figaro Magazine 

Je to fascinující náhled na paradoxy země, kde se tradice předků mísí se západními touhami, kde se velebí svoboda, stejně jako její opak. Obraz složité rozporuplné atmosféry, která přeje tajemstvím a nadějím (často zklamaným).
– Unidivers 

 • Thriller, který se snaží posouvat hranice, aby zachytil náladu společnosti. Naďri Nahapétianová, pařížská novinářka narozená v Teheránu, čtenářům pootevírá dveře neprůhledného Íránu Mahmúda Ahmadínežáda. Tento román syčí jako velká sklenice Pársí-Coly a od začátku do konce žongluje s paradoxy národa, který je mnohem složitější, než by se mohlo zdát.
  – Le Figaro Magazine 

  Je to fascinující náhled na paradoxy země, kde se tradice předků mísí se západními touhami, kde se velebí svoboda, stejně jako její opak. Obraz složité rozporuplné atmosféry, která přeje tajemstvím a nadějím (často zklamaným).
  – Unidivers 

 • Nahapétianová Nairi Foto: © Sophie Bassouls

  Nairi Nahapétianová

  (nar. 1970) se narodila v Íránu, ale po Islámské revoluci ze země odešla, dnes žije v Paříži. Podnikla po Íránu řadu reportážních cest jako novinářka na volné noze (pro Arabies, Journal de Genčve, Le Nouveau QuotidienPolitisCharlie HebdoTémoignage chrétien a další). V současnosti pracuje pro Alternatives économiques, v roce 2006 vydala esej L’usine ŕ vingt ans(Továrna na dvacet let). Její první román Qui a tué l’ayatollah Kanuni?(Kdo zabil ájatolláha Kánúního?, 2009) vyšel také ve Švédsku, Nizozemí, Španělsku a na Ukrajině. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se