MENU
Poštovné zdarma od 999 Kč
339 Kč
Doporučená cena 399 Kč
Koupit
 • Rok vydání 2023
 • Počet stran 309
 • Dostupné ve formátech PDF, ePUB, MobiPocket
 • ISBN 978-80-275-1735-0
 • Rozměr 135×205 mm
 • Překlad Ema C. Stašová
 • Díl 2

Druhý díl finské bestsellerové krimisérie 

Když je v lese nedaleko Helsinek nalezena oběšená žena, policie to vyhodnotí jako sebevraždu. Zvlášť když vyjde najevo, že žena trpěla nevyléčitelnou nemocí, která pokročila do posledního stadia a nezbývalo jí mnoho času. Vyšetřovatelka Paula Pihlajová je však skeptická, od začátku jí na místě činu něco nesedí. Další tragédie na sebe nenechá dlouho čekat a na dětském hřišti je záhy nalezen mrtvý horolezec, jak visí nad houpačkou. Tentokrát není pochyb, že šlo o vraždu. Na druhém konci houpačky Paula objeví písek, který je příliš jemný na to, aby pocházel z místa činu — a stejný druh písku byl nalezen i v lese u první mrtvoly. Paula si uvědomí, že oběti byly před smrtí nuceny balancovat na houpačce a bojovat o holý život. 

Kriminální vyšetřování se mění v honičku, stejně zvrácenou jako samotné vraždy. Je jen otázkou času, kdy si vrah vyhlédne další oběť. Paula mezitím skrývá tajemství, jehož odhalení by mohlo znamenat konec její kariéry. Jenže smyčka kolem vyšetřovatelky i vraha se utahuje stejně rychle. Komu se podaří uniknout a komu ne? 

Finský bestseller 

Celý popis

Paula Pihlajová je pozoruhodná hlavní hrdinka. Je v ní rezervovaná, ostrá autorita, která překvapuje svou tajemností. Čtenář ji zná lépe než vyšetřovatelé z jejího oddělení. Přesto i před ním zůstává jedno tajemství skryto až do posledních stránek. A když se tato informace odhalí, mnohé věci vyvstanou v nových souvislostech a Paula si získá ještě hlubší sympatie.
— Kulttuuripohdintoja blog 

Komisařka Paula Pihlajová je možná poněkud odtažitá a nepřátelí se s lidmi ze svého týmu. Je to ale skvělá ukázka chytré a silné ženy s přirozenou autoritou. Dost vtipně vyznívá její okolnostmi vynucená spolupráce s inspektorem Renkem, který je jejím pravým opakem — užvaněný a srdečný.
— Centrum detektivky o prvním dílu Dobrodinci 

 • Paula Pihlajová je pozoruhodná hlavní hrdinka. Je v ní rezervovaná, ostrá autorita, která překvapuje svou tajemností. Čtenář ji zná lépe než vyšetřovatelé z jejího oddělení. Přesto i před ním zůstává jedno tajemství skryto až do posledních stránek. A když se tato informace odhalí, mnohé věci vyvstanou v nových souvislostech a Paula si získá ještě hlubší sympatie.
  — Kulttuuripohdintoja blog 

  Komisařka Paula Pihlajová je možná poněkud odtažitá a nepřátelí se s lidmi ze svého týmu. Je to ale skvělá ukázka chytré a silné ženy s přirozenou autoritou. Dost vtipně vyznívá její okolnostmi vynucená spolupráce s inspektorem Renkem, který je jejím pravým opakem — užvaněný a srdečný.
  — Centrum detektivky o prvním dílu Dobrodinci 

 • Ollikainen A. M. Foto: © Jonne Räsänen

  A. M. Ollikainen

  je pseudonym finského spisovatelského manželského dua Akiho a Milly Ollikainenových. Aki Ollikainen vydal už tři romány, získal ocenění největšího finského deníku Helsingin Sanomat a byl nominován na Mezinárodní Man Bookerovu cenu a francouzskou Prix Femina. Milla Ollikainenová je autorkou tří krimirománů. Manželé spolu se dvěma dětmi žijí v jihofinském městě Lohja. Za svůj první společný krimiromán Dobrodinci (2021) získali žánrovou cenu za detektivní prózu Rikos. Práva na její překlad se prodala do čtrnácti zemí a z románu se ihned po vydání stal bestseller. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se