MENU
 • Rok vydání 2021
 • Počet stran 376
 • ISBN 978-80-275-0800-6
 • Rozměr 135×205 mm
 • Překlad Karolína Kloučková
 • Díl 1

Mrtvá vlčice. Předání zásilky drog, které se zvrhne v masakr. Výjimečně schopná nájemná vražedkyně. A městečko Haparanda na odlehlém švédském severu se ocitá krůček od absolutního chaosu. 

Když jsou v žaludku mrtvé vlčice objeveny lidské ostatky, je policistce Hanně Westerové jasné, že letošní léto nebude jako ostatní. Nález si policie záhy propojí s krvavým drogovým obchodem, který měl proběhnout na hranicích s Finskem. Jenže jak se oběť ocitla v haparandských lesích? A kam se poděly drogy a peníze? 

Hanna a její kolegové dělají, co je v jejich silách, ale čas hraje proti nim, a navíc nejsou jediní, kdo pátrá po odpovědích. Když se objeví tajuplná a nebezpečná žena Katja, odstartuje to řetězec brutálních událostí, které nikdo nečekal. Během pouhých pár dnů se život v Haparandě převrátí vzhůru nohama. V neposlední řadě pro samotnou Hannu, kterou situace nakonec přinutí střetnout se s vlastní minulostí. 

 

Celý popis

Hans Rosenfeldt se krutosti nebojí a jako velmistr žánru také ví, jak vybudovat napětí — to vše podává vybroušeným literárním stylem.
— Kleine Zeitung 

Léto vlků je plné silných postav, temných událostí a násilí. V centru dění jsou drogy a zločiny, ale najde se zde i laskavost a empatie […]. Rosenfeldt vykresluje zchudlé a zapomenuté městečko i jeho okolí a svým vyprávěním mu vlévá nový život.
— Smĺlandsposten 

 

 • Hans Rosenfeldt se krutosti nebojí a jako velmistr žánru také ví, jak vybudovat napětí — to vše podává vybroušeným literárním stylem.
  — Kleine Zeitung 

  Léto vlků je plné silných postav, temných událostí a násilí. V centru dění jsou drogy a zločiny, ale najde se zde i laskavost a empatie […]. Rosenfeldt vykresluje zchudlé a zapomenuté městečko i jeho okolí a svým vyprávěním mu vlévá nový život.
  — Smĺlandsposten 

   

 • Rosenfeldt Hans Foto: © Anders Thessing

  Hans Rosenfeldt

  (nar. 1964) je scenárista kultovního švédského seriálu Most (Bron) a spoluautor krimi série s policejním psychologem Sebastianem Bergmanem. Léto vlků (2020) je první díl jeho nové krimi série Haparanda. Ve Švédsku se tento román stal okamžitě bestsellerem, práva se prodala do pětadvaceti zemí a připravuje se televizní zpracování, na němž se bude podílet sám autor. 

   

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 600 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme už 20 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se