• Rok vydání 2020
 • Počet stran 359
 • ISBN 978-80-275-0143-4
 • Rozměr 135×205 mm
 • Překlad Dana Krejčová
 • Díl 2

Válka. Kacířství. Šílenství. 

Když kapitán kel Čeris vyvolala ducha dávno mrtvého generála šaos Jedaa, aby jí pomohl potlačit povstání v jisté uzlové pevnosti, nepočítala s tím, že Jedao se po staletích osvobodí ze svého vězení — a posedne ji. 

Mezitím Odtrženou marku napadla hafnská flotila a hexarchát proti ní vysílá roj generála kel Chirujev, která má za úkol nepřítele zastavit. Jenomže Jedao má jiné plány. Podaří se mu zmocnit se velení roje a hodlá se s Hafny vypořádat osobně. 

Pouze jeden z Chirujeviných podřízených, podplukovník kel Brezan, zřejmě tolik nepodléhá formačnímu instinktu a dokáže odolávat vlivu geniálního, avšak psychotického Jedaa. Ten sice tvrdí, že ho zajímá především obrana hexarchátu, ale můžou mu Chirujev nebo Brezan věřit? A nesmetou vládcové hexarchátu celou flotilu, jen aby zničili nevyzpytatelného generála? 

Celý popis

Nejoriginálnější military sci-fi posledních let. Poprvé po dlouhé době někdo vymyslel v žánru military něco zcela nového.
— Fantasymag o knize Liščí gambit 

Krkavčí lest je bezpochyby důkazem, že Yoon Ha Lee patří spolu s Ann Leckieovou k předním autorům přemýšlivé a komplexní humanistické science-fiction.
— Tor.com 

 

 • Nejoriginálnější military sci-fi posledních let. Poprvé po dlouhé době někdo vymyslel v žánru military něco zcela nového.
  — Fantasymag o knize Liščí gambit 

  Krkavčí lest je bezpochyby důkazem, že Yoon Ha Lee patří spolu s Ann Leckieovou k předním autorům přemýšlivé a komplexní humanistické science-fiction.
  — Tor.com 

   

 • Lee Yoon Ha Foto: © Mann

  Yoon Ha Lee

  (nar. 1979) je americký spisovatel sci-fi. Vystudoval matematiku na Cornellově univerzitě a učitelství matematiky na Stanfordově univerzitě. Svou první povídku, „The Hundredth Question“ (Stá otázka), publikoval v roce 1999 v časopise The Magazine of Fantasy & Science Fiction; od té doby napsal dalších zhruba čtyřicet krátkých prací, šestnáct z nich vyšlo ve sbírce Conservation of Shadows (2013). Debutoval románem Liščí gambit (2016, česky 2019), který je prvním dílem trilogie Mašinerie říše. Román Krkavčí lest (2013) je druhým dílem této trilogie, jejíž závěrečný díl Revenant Gun (2018) připravujeme na rok 2021. 

   

   

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 600 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme už 20 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se