MENU

Kdo tančí s vodou

Poštovné zdarma od 999 Kč
339 Kč
Doporučená cena 399 Kč
Koupit
 • Rok vydání 2021
 • Počet stran 432
 • Dostupné ve formátech PDF, ePUB, MobiPocket
 • ISBN 978-80-275-0575-3
 • Rozměr 135×205 mm
 • Překlad Lenka Kapsová

Jedinečné vyobrazení světa otroctví a příběh o nejstarším americkém boji — boji za svobodu 

Mladý Hiram Walker se narodil jako otrok. Když majitel plantáže prodal jeho matku, Hiram přišel o veškeré vzpomínky na ni — zato však získal tajemné nadání, které mu jednoho dne zachrání život. Setkání se smrtí v Hiramovi probudí naléhavou touhu utéct z plantáže, tedy z jediného domova, který kdy měl. 

Tak začíná nečekaná cesta, která vede Hirama z kdysi hrdých, ale nyní již skomírajících virginských plantáží přes setkání se členy radikální podzemní organizace až k utopistickým hnutím na Severu. Ačkoliv se zapojí do podzemní války mezi otroky a otrokáři, neustává ani ve svém vlastním boji — stále se touží vrátit na Jih a dostat odtamtud na svobodu i své nejbližší. Aby to dokázal, musí nejprve ovládnout svůj tajemný dar a rozpomenout se na příběh své největší ztráty. 

Celý popis

Ti nejlepší spisovatelé — konkrétně ti nejlepší vypravěči — ovládají kouzelné a neodolatelné umění přenést čtenáře někam jinam. Coates ukazuje, jak se pomocí této síly dají překračovat hranice a lámat pouta. Kdo tančí s vodou je fascinující pohled na dopady otroctví, v němž se potkávají pečlivě rešeršovaná historická fakta s tvrdě vydobytými magickými schopnostmi hlavního hrdiny a společně osvětlují prvotní hřích Spojených států amerických.
— Los Angeles Times 

Coates vyvažuje hrůzy otroctví fantastickými motivy a nadání porobených rozvíjí do podoby superschopnosti. […] Román však vypráví především o psychologickém dopadu otroctví a Coates se s tímto tématem vypořádává znamenitě.
— The New York Times Book Review 

 • Ti nejlepší spisovatelé — konkrétně ti nejlepší vypravěči — ovládají kouzelné a neodolatelné umění přenést čtenáře někam jinam. Coates ukazuje, jak se pomocí této síly dají překračovat hranice a lámat pouta. Kdo tančí s vodou je fascinující pohled na dopady otroctví, v němž se potkávají pečlivě rešeršovaná historická fakta s tvrdě vydobytými magickými schopnostmi hlavního hrdiny a společně osvětlují prvotní hřích Spojených států amerických.
  — Los Angeles Times 

  Coates vyvažuje hrůzy otroctví fantastickými motivy a nadání porobených rozvíjí do podoby superschopnosti. […] Román však vypráví především o psychologickém dopadu otroctví a Coates se s tímto tématem vypořádává znamenitě.
  — The New York Times Book Review 

 • Coates Ta-Nehisi Foto: © Gabriella Demczuk

  Ta-Nehisi Coates

  je autorem knih Kdo tančí s vodou (2019, česky 2021), The Beautiful Struggle (Překrásný zápas, 2008) a We Were Eight Years in Power (Osm let jsme byli u moci, 2017) a Between the World and Me (Mezi světem a mnou), za niž v roce 2015 obdržel cenu National Book Award. Je držitelem ocenění MacArthur Fellowship. Coates žije v New Yorku s manželkou a synem. Můžete ho navštívit na webových stránkách Ta-NehisiCoates.com a @tanehisipcoates na Instagramu. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se