MENU

Jen jeden život

Poštovné zdarma od 999 Kč
254 Kč
Doporučená cena 299 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2013
 • Počet stran 336
 • ISBN 978-80-7294-713-3
 • Překlad Miroslava Gajzlerová

Žárlivost, posedlost a rodinná čest mají fatální následky nejen pro komunitu přistěhovalců na okraji zdánlivě idylického městečka nedaleko Kodaně. Bylo zřejmé, že nejde o nehodu. Když ve vodách fjordu poblíž města Holbćk našli mrtvou mladou imigrantku s betonovou dlaždicí přivázanou k pasu, okamžitě přivolali i kriminální inspektorku Louise Rickovou. Oběť se jmenuje Samra a Louise brzy zjišťuje, že v dívčině krátkém životě se odehrála nejedna smutná událost. Kvůli napadení Samry a manželky Sady byl kdysi vyšetřován Samřin otec. Sada je přesvědčená, že kdyby dcera rodinu zneuctila, manžel by byl schopen ji zabít. Nicméně tvrdí, že jejich dcera nic špatného neudělala. Tak proč ji chtěli poslat zpátky do Jordánska? Samřina nejlepší kamarádka Dicte naznačuje, že by se mohlo jednat o vraždu ze cti. O několik dní později je brutálně zavražděna i Dicte a Samřina mladší sestra zmizí. 

Celý popis

Úžasný příběh. Ze všeho nejvíc je to ale román se svědomím, což se nedá říci o všech knihách, které plní knihovny. Mnohé z nich se totiž snaží využít lidský strach z neznáma, kdežto tato kniha se strachu pokouší porozumět a dát ho do souvislostí.
– Criminal Element 

Sara Blćdelová představuje sílu, s níž se musí počítat. Vypráví poutavý příběh, který si může vychutnat každý čtenář na světě.
– Karin Slaughterová, spisovatelka 

 • Úžasný příběh. Ze všeho nejvíc je to ale román se svědomím, což se nedá říci o všech knihách, které plní knihovny. Mnohé z nich se totiž snaží využít lidský strach z neznáma, kdežto tato kniha se strachu pokouší porozumět a dát ho do souvislostí.
  – Criminal Element 

  Sara Blćdelová představuje sílu, s níž se musí počítat. Vypráví poutavý příběh, který si může vychutnat každý čtenář na světě.
  – Karin Slaughterová, spisovatelka 

 • Blaedelová Sara Foto: © Steen Brogaard

  Sara Blaedelová

  (nar. 1964) pracovala jako novinářka a ředitelka televizních programů v dánské televizi. Je autorkou několika nebeletristických knih. V roce 1993 založila vlastní nakladatelství Sara B, specializované na detektivky. Roku 2004 vydala svůj první román Zelený prach, který získal cenu Dánské akademie kriminálního románu za debut. Věhlas si vydobyla románem Říkej mi Princezno (2005; česky Host 2013), který je její první knihou přeloženou do češtiny. Kromě toho je autorkou dalších čtyř románů. Hrdinkou všech šesti knih je inspektorka Louise Ricková. Sara Blćdelová byla veřejností dvakrát zvolena nejpopulárnější dánskou autorkou. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se