Upozorňujeme, že osobní odběr objednávek a nákup knih v redakci je možný pouze v pondělí 20.5. Ve dnech od 21. do 24.5. jsme na Světě knihy v Praze. Pro e-shopové objednávky zasílané Českou poštou a GLS se nic nemění. Děkujeme za pochopení.
MENU

Janáček I. Osiřelý kos (1854—1914)

Poštovné zdarma od 999 Kč
587 Kč
Doporučená cena 690 Kč
Koupit
  • Rok vydání 2018
  • Počet stran 982
  • ISBN 978-80-7577-433-0
  • Rozměr 155×235 mm
  • Překlad Tomáš Suchomel
  • Díl 1

První svazek dosud nejpodrobnější monografie o Janáčkovi představuje originálního hudebního tvůrce v širokých i překvapivých souvislostech. 

Tyrrell čtivě mapuje skladatelův život a tvorbu až do jeho šedesátých narozenin, tedy do roku 1914. Detailně se věnuje Janáčkovu soukromému životu, jeho studiu, kariéře učitele, klavíristy a sbormistra a sleduje také jeho kulturní snahy v převážně německém Brně. Zabývá se Janáčkovými skladatelskými počátky a jeho kompozičním vývojem a také podrobnou genezí řady jeho děl. Do textu jsou vřazeny oddíly zaměřené na různá témata, například Janáčkův postoj k panslavismu, Janáček jako hudební etnograf či učitel nebo kapitoly mapující skladatelův vztah k různým osobnostem, jako je Pavel Křížkovský, Antonín Dvořák či Zdeněk Nejedlý. Kniha obsahuje rovněž kapitoly z pera Stephena Locka a Jiřího Zahrádky. 

Celý popis

Hned od první odzbrojující věty „K této knize by Janáček nepochybně pociťoval silný odpor“ je vám jasné, že jste v dobrých rukou. Tyrrell je rozený vypravěč příběhů a ten, který má k dispozici, je navíc velmi dobrý. Jeho jazyk dokonale balancující mezi elegancí, vědeckostí a hovorovostí přináší potěšení od začátku do konce.
— Alexander Letvin, Classical Piano 

Janáčkova osobnost, ač nedokonalá a leckdy nesnesitelná, celou touto úžasnou knihou prozařuje a do podrobných popisů vnáší elán a naléhavost.
— David Potney, Opera 

  • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
  • Ušetříte 15 %
  • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se