MENU

I když všechno končí

Poštovné zdarma od 999 Kč
424 Kč
Doporučená cena 499 Kč
Koupit
 • Rok vydání 2023
 • Počet stran 536
 • Dostupné ve formátech PDF, ePUB, MobiPocket
 • ISBN 978-80-275-1108-2
 • Rozměr 135×205 mm
 • Překlad Hana Švolbová

Co se stane, až se náš svět ocitne v plamenech? 

Síla projevů klimatické krize překonává i ty nejčernější scénáře. Lesní požáry na severu Švédska promění letní rekreanty v klimatické migranty, avšak život navzdory zuřícímu peklu pokračuje dál jakoby nic: náctiletí stále řeší lásku a bouří se proti nemožným rodičům, rozpadají se manželství a muži prožívají krizi středního věku. 

Tak například čtyřicetiletý PR konzultant Didrik by rád zachránil svou rodinu, ale ještě raději by se stal hrdinou. Jeho bývalá milenka Melissa, influencerka popírající klimatické změny, maskuje své nenaplněné sny dokonalým obrazem sebe samé na sociálních sítích. Devatenáctiletý André využije vypjaté atmosféry, kterou sám vyvolal, k tomu, aby se pomstil svému otci. A Didrikova čtrnáctiletá dcera Vilja tváří v tvář neschopnosti dospělých zjišťuje, že možná dokáže víc, než si kdy myslela. 

Celý popis

I když všechno končí je velmi zvláštní román, satira, mezi jejímiž řádky prosvítá vzdor, jde možná o nejzajímavější knihu roku. Když přistoupíme na autorovu sarkastickou aroganci a pochopíme, jak se vztahuje k hlavním postavám, můžeme se uvolnit a s úžasem si užívat jeho překvapivý a zábavný sadismus. Není to hezký román. A právě proto je naprosto skvělý.
— Blekinge Läns Tidning 

 • I když všechno končí je velmi zvláštní román, satira, mezi jejímiž řádky prosvítá vzdor, jde možná o nejzajímavější knihu roku. Když přistoupíme na autorovu sarkastickou aroganci a pochopíme, jak se vztahuje k hlavním postavám, můžeme se uvolnit a s úžasem si užívat jeho překvapivý a zábavný sadismus. Není to hezký román. A právě proto je naprosto skvělý.
  — Blekinge Läns Tidning 

 • Liljestrand Jens Foto: © Fredrik Hjerling

  Jens Liljestrand

  (nar. 1974) je uznávaný švédský novinář a spisovatel. Pracuje jako kritik pro deníky SydsvenskanDagens Nyheter, dlouhodobě působil jako kulturní editor v deníku Expressen. Jeho nejnovější román I když všechno končí (2021) se překládá do dvaadvaceti jazyků. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se