MENU

Hodinky Prim 1954–1994

Poštovné zdarma od 999 Kč
757 Kč
Doporučená cena 890 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2014
 • Počet stran 424
 • ISBN 978-80-7491-263-4

Snad v každé české domácnosti se dodnes najdou alespoň jedny náramkové hodinky Prim, proč si tedy nevyměřit trochu času i pro poznání jejich pozoruhodné historie? Kniha s bohatou obrazovou přílohou (obsahuje více než 1100 fotografií) podrobně mapuje vývoj a výrobu náramkových hodinek Prim v období ohraničeném rokem 1954, ve kterém byly vyrobeny první prototypy, a rokem 1994, kdy byly do sériové výroby zařazeny poslední modely využívající strojky vlastní výroby. 

Autor, profesně spjatý s vývojem, výrobou i porevolučním vzkříšením tohoto legendárního českého produktu, prozkoumal úctyhodné množství archivních pramenů a různorodé dokumentace. Zevrubně popsal vznik ikonických modelů Spartak, Prim Orlík, Prim Diplomat, Prim Sport a především jako vůbec první kompletně zpracoval katalog hodinek Prim. Publikace odpovídá vysokým nárokům kladeným na odborné monografie, a pro sběratele a kurátory sbírek tak bude kvalitním průvodcem po historickém sortimentu firmy Elton. Na své si ale určitě přijdou i všichni ostatní milovníci této značky a kvalitní české průmyslové produkce a designu. 

Celý popis
 • Libor Hovorka

  (nar. 1960) vystudoval obor jemná mechanika a optika na Fakultě strojního inženýrství ČVUT. Působil jako vývojový konstruktér pro společnost ELTON hodinářská, a. s., v Novém Městě nad Metují. Zde se podílel například na vývoji strojků do hodin a náramkových hodinek značky Prim Quartz a byl odpovědný za obnovu výroby mechanických strojků. Byl pedagogem na hodinářské škole, výrobcem i prodejcem vlastních hodin a barometrů. Je přispěvatelem hodinářských časopisů a popularizátorem oboru. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se