Denní dům, noční dům

Poštovné zdarma od 600 Kč
203 Kč
Běžná cena: 239 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2002
 • Počet stran 248
 • ISBN 80-7294-044-9
 • Překlad Petr Vidlák

Román Denní dům, noční dům situovala autorka do oblasti Kladska, kde poblíž českých hranic našla svůj nový domov. Každá věc má svou temnou a světlou stránku - píše autorka, obdivovatelka C. G. Junga - denní dům představuje skutečnost, noční dům sen, podvědomí, sídlo archetypů. Román je koláží příběhů o venkovanech, svaté Starostě, mnichu Paschalisovi, objevují se zde vlkodlaci, monstra, ale také zápisy snů či záludné recepty na jídla z muchomůrek. Osudem románových hrdinů je tragická nespokojenost a touha po naplnění. Protipólem věčného hledání je stará parukářka Marta, jež chápe mnohá tajemství dnešnímu člověku skrytá. 

Kritikové přirovnávají Denní dům, noční dům k novému, modernímu typu silva rerum, což latinsky znamená les různých věcí. Ve staropolských dobách se tak říkalo domácím kronikám, do nichž hospodář zaznamenával významné rodinné i politické události, domácí účty, heraldické poznámky, útržky náboženské poezie i osvědčené recepty. 

Kniha získala Cenu W. Reymonta jako kniha roku. 

Celý popis
 • Tokarczuková Olga Foto: © Jacek Kołodziejski

  Olga Tokarczuková

  (nar. 1962) je jedna z nejpopulárnějších a nejoceňovanějších současných polských spisovatelek. Její knihy byly přeloženy do více než dvaceti jazyků. Mezinárodního věhlasu dosáhla svou třetí knihou Pravěk a jiné časy (1996; česky 1999, 2007). Za romány Běguni (2007; česky 2008) a Knihy Jakubovy (2014; česky 2016) získala nejsledovanější polskou literární cenu Nike a za román Běguni v roce 2018 i významnou mezinárodní cenu The Man Booker International Prize. Podle morálního thrilleru Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých (2009; česky 2010, 2017) natočila režisérka Agnieszka Hollandová celovečerní film. Olga Tokarczuková se stala laureátkou Nobelovy ceny za literaturu za rok 2018. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 600 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme už 20 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se