MENU

Dcerka

 • Připravujeme
Poštovné zdarma od 999 Kč
365 Kč
Doporučená cena 429 Kč
Koupit
 • Rok vydání 2024
 • Počet stran 288
 • ISBN 978-80-275-2058-9
 • Rozměr 135×205 mm
 • Překlad Jiřina Dvořáková

Epický román o životech, které válka roztříštila na malinké kousky 

Hlavní hrdinka se najde v kreativní tvorbě, vytváří úchvatné vitráže, lustry a další luxusní výrobky ze skla a navzdory svému prozápadnímu smýšlení dokáže v mafiánském prostředí Doněcku vybudovat úspěšnou firmu. Pak přichází rok 2014, který celý její svět převrátí vzhůru nohama, a Dcerka své síly musí napnout jiným směrem. Bez váhání se zapojí do skupiny odporu proti proruským separatistům a věcným pohledem, ale i s překvapujícím humorem sleduje dění kolem sebe i sebe samu. Shání základní vybavení pro vojáky ukrajinské armády, zakládá sbírku a ze všech sil pomáhá lidem v nouzi. Nachází nové přátele, ale je také svědkem toho, když se letité sousedské svazky lusknutím prstu změní v krveprolití. 

Román je založený na příbězích, které v letech 2014—2016 autorka sebrala jako dobrovolnice, když se od počátku války na Donbase aktivně zapojila do pomoci ukrajinské armádě. 

 

Celý popis

Hrdinka do sebe vstřebává nejen to, co jsem osobně zažila, ale i zkušenosti mnoha bojovníků, vojenských dobrovolníků a vysídlenců, které osud svedl dohromady. Pro mnoho lidí se stala „oporou“. „Budeme žít!“ říká. „Skutečně, přežijeme!“ odpovídám.
— Tamara Duda, autorka 

Navzdory tíživosti a aktuálnosti tématu autorka napsala čtivý, vtipný i hluboce emocionální román, ve kterém se snaží pojmenovat jevy a situace, pro něž nám často chybějí slova.
— Nikola Kochová, redaktorka 

 • Hrdinka do sebe vstřebává nejen to, co jsem osobně zažila, ale i zkušenosti mnoha bojovníků, vojenských dobrovolníků a vysídlenců, které osud svedl dohromady. Pro mnoho lidí se stala „oporou“. „Budeme žít!“ říká. „Skutečně, přežijeme!“ odpovídám.
  — Tamara Duda, autorka 

  Navzdory tíživosti a aktuálnosti tématu autorka napsala čtivý, vtipný i hluboce emocionální román, ve kterém se snaží pojmenovat jevy a situace, pro něž nám často chybějí slova.
  — Nikola Kochová, redaktorka 

 • Duda Tamara Foto: © Uliana Basova

  Tamara Duda

  (známá také jako Tamara Horicha Zerňa) je ukrajinská spisovatelka, která pochází z Kyjeva. Po invazi na východě Ukrajiny v roce 2014 odjela jako dobrovolnice na frontu a s manželem iniciovali sbírku na vybavení pro ukrajinské vojáky. Dcerka (2019) je její debutový román. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se