MENU

Rok čarodějnic

Poštovné zdarma od 999 Kč
322 Kč
Doporučená cena 379 Kč
Koupit
 • Rok vydání 2021
 • Počet stran 376
 • Dostupné ve formátech PDF, ePUB, MobiPocket
 • ISBN 978-80-275-0794-8
 • Rozměr 135×205 mm
 • Překlad Agáta Hamari

Čarodějnický příběh o útlaku a vzpouře 

V Bethelu, kde se Prorokovo slovo rovná zákonu, je samotná existence Immanuelle Mooreové hřích. Vztah její matky, zaslíbené jinému muži, uvrhl dříve váženou rodinu v nemilost, a tak se Immanuelle ze všech sil snaží uctívat Otce, řídit se Svatým protokolem a žít pokorně, zbožně a v naprostém podrobení, stejně jako všechny ostatní ženy v Bethelu. 

Jenže jednoho dne ji nešťastná náhoda zavede do zapovězeného Černolesa, obklopujícího Bethel, kam první prorok kdysi zahnal čtyři mocné čarodějnice a potom je zavraždil. Ony ženy stále lesem obcházejí, a když jim Immanuelle stane tváří v tvář, věnují jí dar — deník její mrtvé matky, která kdysi v lese hledala útočiště. 

Immanuelle je tajemstvími deníku fascinovaná, ale nedokáže pochopit, jak se její matka mohla s čarodějnicemi spolčit. Když se však začne dozvídat strašlivou pravdu o Církvi a její minulosti, uvědomí si, že skutečná hrozba pro Bethel tkví v jeho vlastní temnotě. A pochopí, že náprava toho všeho musí začít u ní. 

Celý popis

Rok čarodějnic je temný napínavý příběh o útlaku a rebelii, o ideologii a morálce, s komplikovanou, ale sympatickou hlavní hrdinkou, uvězněnou v noční můře podobné Příběhu služebnice. Je to skvělé čtení a zároveň kvalitní nový přírůstek k feministickým fantasy dílům.
— Louisa Morganová autorka The Age of the Witches 

Román s klasickou zápletkou, který aktualizuje starý puritánský příběh a obohacuje ho o otázky rasismu a sexismu.
— The Washington Post 

Napínavý a svižný příběh o magii a moci. Bere si to nejlepší z hororu a čarodějnictví a dodává jim nový, feministický nádech.
— S. A. Chakrabortyová 

 • Rok čarodějnic je temný napínavý příběh o útlaku a rebelii, o ideologii a morálce, s komplikovanou, ale sympatickou hlavní hrdinkou, uvězněnou v noční můře podobné Příběhu služebnice. Je to skvělé čtení a zároveň kvalitní nový přírůstek k feministickým fantasy dílům.
  — Louisa Morganová autorka The Age of the Witches 

  Román s klasickou zápletkou, který aktualizuje starý puritánský příběh a obohacuje ho o otázky rasismu a sexismu.
  — The Washington Post 

  Napínavý a svižný příběh o magii a moci. Bere si to nejlepší z hororu a čarodějnictví a dodává jim nový, feministický nádech.
  — S. A. Chakrabortyová 

 • Hendersonová Alexis Foto: archiv autorky

  Alexis Hendersonová

  je autorka spekulativní literatury se zálibou v temné fantasy, čarodějnictví a kosmickém hororu. Vyrostla ve městě Savannah v Georgii, nejstrašidelnějším městě Spojených států, což do ní zaselo celoživotní zájem o duchařské příběhy. Pokud nemá nos zabořený v knize, věnuje se malování nebo sledování hororů se svým kočičím souputníkem. Nyní žije ve sluncem zalitých charlestonských mokřinách v Jižní Karolíně. Rok čarodějnic (2020) je jejím románovým debutem. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se